Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gaz w Syczynie za słaby, by rozpocząć produkcję

0
Podziel się:

O niepowodzeniu dotychczasowych poszukiwań poinformował Orlen Upstream.

Gaz w Syczynie za słaby, by rozpocząć produkcję
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

Przepływ węglowodorów z otworu w Sycznie, gdzie Orlen Upstream przeprowadził w czerwcu tego roku szczelinowanie hydrauliczne, był niewystarczający, by zaklasyfikować go jako produkcyjny - poinformowało biuro prasowe PKN Orlen.

Szczelinowaniu poddano 900 m poziomego odcinka otworu Syczyn-OU2K. Następnie rozpoczęły się przygotowania do testu produkcyjnego, który po przeprowadzeniu pełnej procedury został zakończony po czterech tygodniach.

_ Obecność gazu zarejestrowano już w chwili odbioru płynu zwrotnego, jednakże stwierdzony podczas testów produkcyjnych przepływ węglowodorów z otworu został określony jako niewystarczający, by zaklasyfikować go jako produkcyjny _ - poinformował Orlen.

Najbliższe miesiące poświęcone zostaną na analizę i interpretację zgromadzonych danych.

_ Uzyskana wiedza posłuży także do planowania dalszych prac w ramach koncesji Wierzbica _ - poinformował Orlen.

Przedstawiciele spółki wskazują, że dostępne obecnie technologie, w większości adoptowane czy modyfikowane na podstawie rozwiązań amerykańskich nie gwarantują uzyskania w krótkim czasie pożądanych parametrów wydobywczych, ponieważ polskie łupki znajdują się na większych głębokościach niż w USA, różnią się właściwościami i inaczej reagują na te same procesy technologiczne.

Obecnie Orlen Upstream przygotowuje się do kolejnego zabiegu szczelinowania hydraulicznego, planowanego na jesień tego roku. Tym razem prace będą miały miejsce w miejscowości Berejów, w gminie Niedźwiada. Trwają procedury przetargowe związane z wyłonieniem podwykonawców do przeprowadzenia zabiegu.

Czytaj więcej w Money.pl
Koncerny energetyczne spowalniają inwestycje Ministerstwo środowiska z miesiąca na miesiąc przesuwa termin konsultacji.
Sprzedaż prądu. Będzie mniejszy wybór Zgodnie ze zmianami dostawcy energii muszą m.in. ograniczyć liczbę oferowanych klientom taryf.
Ważą się losy elektrowni atomowej w Polsce PGE od kilku miesięcy przekonywała, że nie wycofuje się z decyzji o budowie elektrowni. Kluczową kwestią jest jednak decyzja, czy rząd wesprze w jakikolwiek finansowy sposób tę budowę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)