Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeGrażyna Świtała nie żyje
2003-07-25 17:43

Grażyna Świtała nie żyje


Dziś przed południem zmarła w szpitalu w Warszawie Grażyna Świtała, piosenkarka i kompozytorka. Miała 49 lat.

Śpiewu uczyła się na Wydziale Wokalnym w Średniej Szkoły Muzycznej w Gliwicach później studiowała na Wydziale Pedagogicznym Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczyła się gry na skrzypcach, fortepianie i akordeonie.

W czasie studiów współpracowała z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Jako piosenkarka zadebiutowała w 1970 roku na festiwalu piosenki w Opolu. Reprezentowała polska piosenkę na festiwalach w Lublanie, Budapeszcie i Ułan Bator. W roku 1983 wystąpiła na Pikniku Country w Mrągowie.


Była kompozytorką piosenek własnego repertuaru. Jej najpopularniejsze utwory to między innymi: "Ale Magda mówi" , "Czekaj mnie, wypatruj mnie", "Dwa serca jak pociągi dwa", "Moja miłość bez imienia".

W połowie lat 90-tych zorganizowała festiwal dla dzieci niepełnosprawnych w Ciechocinku.
Giełda na żywo

Kontynuacja wzrostowego odreagowania w Europie

Przed dzisiejszą sesją na Wall Street poznaliśmy raporty Coca-Coli oraz...

(IAR)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Grażyna Świtała nie żyje

piosenkarka / 91.237.85.* / 2013-08-16 10:43
pieknie spiewała ale jej nie ma juz

Re: Grażyna Świtała nie żyje

marcin szczecin / 164.126.84.* / 2013-06-16 21:24
wielka muza!śpiewałem jej piosenki w szkole podstawowej na muzyce...piosenki z mojego dziecinstwa,ulubione przez moich rodziców...po tylu latach,znalazłem tytuły piosenek i p.grażynkę.tyle lat,teksty piosenek chodziły mi po głowie...

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Irena 993 / 89.72.5.* / 2013-05-15 00:40
Przykro mi , że pani Grażyna Świtała nie żyje . O śmierci tej wspaniałej piosenkarki dowiedziałam się dzisiaj.Teraz będzie śpiewała w NIEBIE .Niech spoczywa w spokoju !
ghj / 83.26.84.* / 2013-03-30 14:45
też dowiedziałem się dopiero dzisiaj. Szkoda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Grażyna Świtała nie żyje

favorek123 / 2013-03-11 10:41
czemu takie stare informacje podajecie? nie rozumiem...? przeciez z 9 lat temu ta babeczka zmarla

Re: Grażyna Świtała nie żyje

ździcho kuźwiak / 212.106.19.* / 2013-03-10 20:49
Z całym szacunkiem dla żałobników poniżej: patrzycie trochę na daty? Pytam, bo chyba trochę głupio byłoby wyjśc na żałobnika hipokrytę, nie?

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Jolanta M / 178.235.208.* / 2013-03-10 18:24
Dopiero dziś dowiedziałam się że Pani Grażyna Świtała odeszła i to 10 lat temu.Jestem wstrząśnięta.Myślałam że wyjechała z kraju , skoro tak o Niej cicho-i szok.Wielka szkoda.
Iwona / 89.228.212.* / 2013-03-10 22:13
też o tym nie wiedziałam... właśnie się dowiedziałam :(

Re: Grażyna Świtała nie żyje

JK158 / 31.182.221.* / 2013-03-10 15:49
CÓRUNIA WESZŁA DO GRY - no i dobrze- SHOW MUST GO ON !!!

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Beata 1000 / 46.208.228.* / 2013-01-06 22:53
zal wielki zes odeszlas za szybko odeszlas od nas Grazyno bylas kolezanka ze szkoly podstawowej zawsze zyczliwa i usmiechnieta pozostaniesz taka zawsze w moim sercu

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Janusz.K / 83.142.112.* / 2012-12-24 21:16
Szkoda, właśnie słuchamy sobie jej "Kolędy i pastorałki". Dostałem tę kasetę od swojego nieżyjącego już ojca chrzestnego. Aż się łezka w oku kręci. W latach '80 życie płynęło dużo spokojniej niż obecnie i ludzie byli inni dla siebie. Nie tak obojętni jak to jest teraz.

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Krzysiu / 88.76.22.* / 2012-12-01 20:11
Uwielbiam koledy Pani Switaly !
Takie cieple, przyjemne ...
Szkoda, ze tak wczesnie odeszla....
PAMIETAM

Re: Grażyna Świtała nie żyje

joe74joe74 / 90.156.89.* / 2012-09-26 23:18
Smutno. Krwiak mózgu. To już 9 lat. Zapomniana, jakoś nikt nie przypomina sylwetek dawnych wspaniałych piosenkarek. nasz TVP "inwestuje" w chłam. Szkoda słów....

grazyna switala