Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeGrażyna Świtała nie żyje
2003-07-25 17:43

Grażyna Świtała nie żyje


Dziś przed południem zmarła w szpitalu w Warszawie Grażyna Świtała, piosenkarka i kompozytorka. Miała 49 lat.

Śpiewu uczyła się na Wydziale Wokalnym w Średniej Szkoły Muzycznej w Gliwicach później studiowała na Wydziale Pedagogicznym Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczyła się gry na skrzypcach, fortepianie i akordeonie.

W czasie studiów współpracowała z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Jako piosenkarka zadebiutowała w 1970 roku na festiwalu piosenki w Opolu. Reprezentowała polska piosenkę na festiwalach w Lublanie, Budapeszcie i Ułan Bator. W roku 1983 wystąpiła na Pikniku Country w Mrągowie.


Była kompozytorką piosenek własnego repertuaru. Jej najpopularniejsze utwory to między innymi: "Ale Magda mówi" , "Czekaj mnie, wypatruj mnie", "Dwa serca jak pociągi dwa", "Moja miłość bez imienia".

W połowie lat 90-tych zorganizowała festiwal dla dzieci niepełnosprawnych w Ciechocinku.
Giełda na żywo

Moody's obniżył rating PGNiG

Obniżenie ratingu odzwierciedla zmianę profilu ryzyka spółki.

Giełda na żywo

Santander sprzedaje dwa miliony akcji BZ WBK

Kurs banku na dzisiejszym zamknięciu wyniósł 395 zł. Co dalej?

Giełda na żywo

Nerwowy koniec kwartału na Wall Street

Indeks S&P 500 zyskał w trzecim kwartale mniej niż 1 proc. Słaby dla...

(IAR)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Grażyna Świtała nie żyje

piosenkarka / 91.237.85.* / 2013-08-16 10:43
pieknie spiewała ale jej nie ma juz

Re: Grażyna Świtała nie żyje

marcin szczecin / 164.126.84.* / 2013-06-16 21:24
wielka muza!śpiewałem jej piosenki w szkole podstawowej na muzyce...piosenki z mojego dziecinstwa,ulubione przez moich rodziców...po tylu latach,znalazłem tytuły piosenek i p.grażynkę.tyle lat,teksty piosenek chodziły mi po głowie...

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Irena 993 / 89.72.5.* / 2013-05-15 00:40
Przykro mi , że pani Grażyna Świtała nie żyje . O śmierci tej wspaniałej piosenkarki dowiedziałam się dzisiaj.Teraz będzie śpiewała w NIEBIE .Niech spoczywa w spokoju !
ghj / 83.26.84.* / 2013-03-30 14:45
też dowiedziałem się dopiero dzisiaj. Szkoda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Grażyna Świtała nie żyje

favorek123 / 2013-03-11 10:41
czemu takie stare informacje podajecie? nie rozumiem...? przeciez z 9 lat temu ta babeczka zmarla

Re: Grażyna Świtała nie żyje

ździcho kuźwiak / 212.106.19.* / 2013-03-10 20:49
Z całym szacunkiem dla żałobników poniżej: patrzycie trochę na daty? Pytam, bo chyba trochę głupio byłoby wyjśc na żałobnika hipokrytę, nie?

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Jolanta M / 178.235.208.* / 2013-03-10 18:24
Dopiero dziś dowiedziałam się że Pani Grażyna Świtała odeszła i to 10 lat temu.Jestem wstrząśnięta.Myślałam że wyjechała z kraju , skoro tak o Niej cicho-i szok.Wielka szkoda.
Iwona / 89.228.212.* / 2013-03-10 22:13
też o tym nie wiedziałam... właśnie się dowiedziałam :(

Re: Grażyna Świtała nie żyje

JK158 / 31.182.221.* / 2013-03-10 15:49
CÓRUNIA WESZŁA DO GRY - no i dobrze- SHOW MUST GO ON !!!

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Beata 1000 / 46.208.228.* / 2013-01-06 22:53
zal wielki zes odeszlas za szybko odeszlas od nas Grazyno bylas kolezanka ze szkoly podstawowej zawsze zyczliwa i usmiechnieta pozostaniesz taka zawsze w moim sercu

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Janusz.K / 83.142.112.* / 2012-12-24 21:16
Szkoda, właśnie słuchamy sobie jej "Kolędy i pastorałki". Dostałem tę kasetę od swojego nieżyjącego już ojca chrzestnego. Aż się łezka w oku kręci. W latach '80 życie płynęło dużo spokojniej niż obecnie i ludzie byli inni dla siebie. Nie tak obojętni jak to jest teraz.

Re: Grażyna Świtała nie żyje

Krzysiu / 88.76.22.* / 2012-12-01 20:11
Uwielbiam koledy Pani Switaly !
Takie cieple, przyjemne ...
Szkoda, ze tak wczesnie odeszla....
PAMIETAM

Re: Grażyna Świtała nie żyje

joe74joe74 / 90.156.89.* / 2012-09-26 23:18
Smutno. Krwiak mózgu. To już 9 lat. Zapomniana, jakoś nikt nie przypomina sylwetek dawnych wspaniałych piosenkarek. nasz TVP "inwestuje" w chłam. Szkoda słów....

grazyna switala