wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE! Michał Krupiński odwołany z funkcji prezesa PZU

Korupcja w Łodzi. CBA zatrzymało dyrektora urzędu oraz przedsiębiorcę

Korupcja w Łodzi. CBA zatrzymało dyrektora urzędu oraz przedsiębiorcę

Fot. KAROL SEREWIS

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w środę Grzegorza N. b. dyrektora w Urzędzie Miejskim w Łodzi, obecnie dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. Oprócz niego zatrzymano trzy inne osoby - dowiedziała się w źródłach bliskich śledztwa.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził, że agenci z łódzkiej delegatury biura zatrzymali b. dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Pozostali zatrzymani, to dwóch pracowników PGE Dystrybucja SA Oddział w Łodzi oraz przedsiębiorca - powiedział Kaczorek.

- Zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa i zostały zrealizowane na postanowienia prokuratury regionalnej w Łodzi. B. dyrektor i przedsiębiorca usłyszą tam zarzuty o charakterze korupcyjnym, a dwóch pracowników PGE Dystrybucja - zarzuty oszustwa - podkreślił.

 

 

Kaczorek nie chciał precyzować, jakich czynów mieli się dopuścić zatrzymani ani jaką szkodę majątkową wyrządzili. Zaznaczył, że czynności trwają, a ewentualnych dodatkowych informacji może udzielić wyłącznie prokuratura.

Grzegorz N. obecnie pełni funkcję dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, która zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji, koordynuje najważniejsze inwestycje liniowe oraz kubaturowe. Wcześniej - od kwietnia 2012 r. do 1 lipca 2016 r. - był dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu UMŁ, m.in. odpowiadającym za stan dróg w mieście oraz nadzorującym ich budowę.

W przeszłości był również wicedyrektorem w łódzkim oddziale Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca Łódź Fabryczna oraz przebudowę stacji Łódź Żabieniec.

korupcja, łódź, cba, pge dystrubucja
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
.taki tam .
2017-03-22 22:17
Ależ to za Platformy rozbestwili się ludzie na odpowiedzialnych ,wysokich stołkach ...
Natomiast jeśli chodzi o Urzędy Miejskie w całej Polsce to wystarczy zobaczyć jaki majątkiem dysponują ludzie pracujący w owych urzędach na stanowiskach decyzyjnych oraz ich dzieci. Niektórzy to już nawet nie pamiętają, ile posiadają mieszkań i innych dóbr materialnych . O luksusowych autach nie wspominając.
Romek
2017-03-19 20:59
Piękny dworzec psu na budę za podatki ojca i matki pójdzie za kratki do chińskiej klatki bez zbędnej gadki
xbd.
2017-03-16 11:12
Brawo PIS ! Gonić złodziejstwo !
Pokaż wszystkie komentarze (33)