Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Węgrzech zmusił kraj do specjalnego podatku

0
Podziel się:

Od października 2010 roku Węgry stosują specjalny, tak zwany kryzysowy podatek.

Kryzys na Węgrzech zmusił kraj do specjalnego podatku
(Neilhooting/CC/Flickr)

Komisja Europejska * *oskarża Węgry o bezprawne opodatkowanie telekomów, z czego przychód (200 mln euro rocznie) zasila niedomagający budżet tego kraju.

Na razie KE nie zwróciła się o nałożenie kary finansowej na Węgry. _ - Jest specjalny zapis w unijnej legislacji, który mówi wyraźnie, że jakikolwiek przychód z podatków nałożonych na telekomy powinien być wykorzystany do finansowania funkcjonowania tego rynku. Taki przychód nie może być kierowany do centralnego budżetu _ - powiedział w czwartek rzecznik KE Olivier Bailly.

Od października 2010 r. Węgry stosują specjalny, tak zwany kryzysowy podatek w trzech sektorach: detalicznym, telekomunikacyjnym i energetycznym. Pomimo wysłanego upomnienia w ubiegłym roku, Węgry nie zniosły podatku w sektorze telekomunikacyjnym. KE bada obecnie podatki w sektorze detalicznym, dotąd nie dopatrzyła się nieprawidłowości w podatku energetycznym.

Telekomy na Węgrzech zostały zmuszone do płacenia podatku od swoich przychodów brutto w wysokości do 6,5 proc. (nie wliczając VAT). KE obawia się, że zbytnie obciążenie operatorów telekomunikacyjnych może podwyższać rachunki dla klientów, obniżać konkurencyjność sektora i zniechęcać do inwestycji.

Problemów na Węgrzech jest więcej Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej o problemach Węgier
Oto, kogo teraz popiera polska prawica Wyjazd na Węgry zorganizowały kluby Gazety Polskiej we współpracy ze stowarzyszeniem Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszeniem Solidarni 2010.
Ultimatum i wstrzymanie wypłat dla Węgier Wiadomo ile Budapeszt nie dostanie, jeśli w narzuconym przez Brukselę terminie nie obniży deficytu.
"Propozycja KE nieuczciwa i nieuzasadniona" Węgrzy nie zgadzają się, by zawiesić od 2013 roku dostęp Węgier do 495 mln euro z funduszy spójności UE.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)