Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe dane o inflacji i bezrobociu. Ceny w górę przez osłabienie złotego

0
Podziel się:

Inflacja w październiku wyniosła 3,8 proc. w ujęciu rocznym - prognozują analitycy z ministerstwa gospodarki.

Nowe dane o inflacji i bezrobociu. Ceny w górę przez osłabienie złotego
(mediaphotos/iStockphoto)

Inflacja w październiku wyniosła 3,8 proc. w ujęciu rocznym oraz 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym - prognozują analitycy z ministerstwa gospodarki.

aktualizacja 13:40

Ich zdaniem, wzrost produkcji przemysłowej w październiku zbliżony był do 7 proc. rdr._ - Podtrzymujemy nasze wcześniejsze szacunki wzrostu inflacji o 0,3 proc. mdm. Oczekujemy, że po czterech miesiącach spadków w październiku wzrosły ceny żywności. Osłabienie złotego z początku miesiąca mogło przełożyć się również na wzrost cen paliw. Oczekujemy także sezonowego wzrostu cen obuwia i odzieży _ - napisali w komunikacie analitycy resortu gospodarki.

_ - W porównaniu z październikiem ubiegłego roku ceny powinny wzrosnąć o 3,8 proc. _ - dodali. Z danych GUS wynika, że we wrześniu inflacja CPI wyniosła 3,9 proc. rdr i 0,1 proc. mdm.

Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 11,8 proc. wobec 11,8 proc. we wrześniu - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

_ - Bezrobocie wyniosło 11,8 proc. _ - powiedziała rzeczniczka prasowa ministerstwa Bożena Diaby. Z danych GUS wynika, że stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 11,8 proc.

Ministerstwo gospodarki prognozuje, że wzrost produkcji przemysłowej rdr w październiku zbliżony był do 7 proc._ - Podtrzymujemy również naszą prognozę wzrostu produkcji przemysłowej w październiku 2011 roku (zbliżony do 7 proc.). Nieznaczne pogorszenie wskaźników koniunktury w październiku zarówno w Polsce jak i w Niemczech sugeruje możliwość spowolnienia produkcji. Korzystna sytuacja eksporterów, powinna jednak wspierać produkcję w ostatnim kwartale _ - napisali.

Z danych GUS wynika, że we wrześniu produkcja przemysłowa wzrosła w ujęciu rocznym o 7,7 proc., zaś w ujęciu miesięcznym o 13,0 proc.

O wcześniejszych danych o inflacji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t139372.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inflacja;straszy;mocniej;ale;nie;powinna;juz;rosnac,156,0,829084.html) Analitycy: Inflacja nie powinna już rosnąć Zdaniem analityków wzrosty cen osiągnęły właśnie punkt szczytowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t149007.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/inflacja;w;sierpniu;znacznie;powyzej;celu,122,0,908154.html) Nowe dane: Z cenami coraz gorzej Wyższe opłaty za mieszkanie. Drożejąca żywność i rosnące koszty transportu napędzały wzrost cen w sierpniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t149006.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to;koniec;galopujacych;cen;gus;podal;dane;o;inflacji,182,0,890550.html) Koniec galopujących cen? Obiecujące dane Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu spadły o 0,3 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)