Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oczekiwania inflacyjne. Jakie są nastroje?

0
Podziel się:

Styczniowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji - podał w komunikacie Ipsos.

Oczekiwania inflacyjne. Jakie są nastroje?
(Ginasanders/Dreamstime)

Styczniowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji - podał w komunikacie Ipsos.

W styczniu wartość wskaźnika oczekiwań inflacyjnych wzrosła, przekraczając nieznacznie granicę 100 pkt, co oznacza, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. W grudniu wskaźnik oczekiwań inflacyjnych znajdował się poniżej poziomu 100 pkt, a więc większość badanych spodziewała się wzrostu inflacji.

_ - Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów, oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie _ - napisał Ipsos.

W grudniu NBP, który przelicza badania Ipsos, podał że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 3,4 proc. wobec 3,6 proc. w listopadzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Znakomita wiadomość dla Polaków. Najlepiej od 28 miesięcy Sprawdź również, jak może ona wpłynąć na decyzje RPP ws. stóp procentowych w Polsce.
Wyraźny spadek inflacji. Zobacz dane GUS Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące cen towarów i usług.
Co z gospodarką, cenami i płacami? Jest najnowsza prognoza NBP Raport banku rozmija się z zapowiedziami rządu. Będzie znacznie gorzej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)