Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ofensywa polityczna PIS. Miller: Kaczyński tego nie przemyślał

0
Podziel się:

Tak lider SLD komentuje obietnice prezesa PiS-u.

Ofensywa polityczna PIS. Miller: Kaczyński tego nie przemyślał
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Diagnoza w wielu miejscach słuszna, propozycje rozwiązań niekoniecznie - tak dzisiejsze wystąpienie Jarosław Kaczyńskiego komentuje Leszek Miller.

[Aktualizacja: godzina 16:00]

Lider SLD w rozmowie z TVP Info zwraca uwagę między innymi na plany PiS, dotyczące ulg dla rodzin i najuboższych.

_ - To jakiś absurd. A w ogóle cały ten system ulg zapowiedziany przez pana Kaczyńskiego to kolejna propozycja ulg dla bogatych rodzin. Zresztą nic dziwnego, bo kiedy rządził, to wprowadził likwidację trzeciej stawki podatkowej, która jest prezentem dla bogatych rodzin - _powiedział Leszek Miller.

POSŁUCHAJ LESZKA MILLERA:

(źródło: IAR)

Leszek Miller krytykuje też wprowadzenie podatku obrotowego dla dużych sieci sprzedaży oraz banków. Szefowi SLD nie podobają się też szczegóły planu walki z bezrobociem.

_ - Propozycja wprowadzenia podatku obrotowego to jest wzrost biurokracji i myślę, że pan Kaczyński nie do końca to przemyślał. jeśli chodzi o 1,2 miliona nowych miejsc pracy, to głównie dla urzędników, a więc dla kadry PIS-u - _ powiedział Leszek Miller.

POSŁUCHAJ LESZKA MILLERA:

(źródło: IAR)

Wśród pozostałych propozycji PiS znalazły się między innymi: likwidacja NFZ, likwidacja gimnazjów oraz zaostrzenie kar za zabójstwa i korupcję. Kaczyński przedstawił propozycje w zakresie: finansów publicznych, rynku pracy i mieszkań, polityki rodzinnej, emerytur, służby zdrowia, oświaty, kultury, rolnictwa i bezpieczeństwa.

Żelichowski: Kaczyński wcześniej głosował za gimnazjamiPoseł PSL Stanisław Żelichowski skrytykował przemówienie lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie podjął najważniejszych obecnie problemów - mówi Stanisław Żelichowski.

_ - W dobie kryzysu, największym dylematem dla Polski jest to, jak przy niższym wzroście PKB załatwić wpływy do budżetu państwa i nie dopuścić do zwiększenia zadłużenia kraju oraz z którymi wydatkami trzeba by się uporać. W tym zakresie niewiele padło z usta pana prezesa - _ powiedział Stanisław Żelichowski.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

(źródło: IAR)

W dziedzinie oświaty prezes Prawa i Sprawiedliwości proponuje między innymi likwidację gimnazjów, ale też rezygnację z systemu testowego na maturach oraz ograniczenie do trzech liczby podręczników do każdego przedmiotu. Stanisław Żelichowski przypomniał, że Jarosalw Kaczyński głosował za wprowadzeniem gimnazjów.

W ocenie Stanisława Żelichowskiego znaczenie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego umniejsza to, że nie odbyło się nie w Sejmie, po expose premiera, lecz w siedzibie PiS.

Janusz Piechociński ocenia, że spośród propozycji, które przedstawił dziś Jarosław Kaczyński, większość była znana już wcześniej. Poseł PSL w rozmowie z TVP Info zwrócił uwagę na formę, w jakiej zaprezentowane zostały plany legislacyjne PiS:

_ - Jest konsekwentne powtórzenie pomysłów i ocen, rozwinięcie o plan budowy nowych mieszkań. Jednoznaczne potępienie systemu gimnazjalnego. Uwaga! Było bardzo mało słów pod adresem wsi i rolnictwa, ale ja wolę takiego Kaczyńskiego, który nie dąży do konfrontacji _- powiedział Janusz Piechociński.

Politolodzy nie zostawili na Kaczyńskim suchej nitkiWystąpienie Jarosława Kaczyńskiego miało przekonać Polaków, że PiS ma podobne poglądy na problemy w kraju, jak większość obywateli - mówił politolog doktor Rafał Chwedoruk w TVP Info.

_ - Miało służyć temu, by przeciętny wyborca miał zadać sobie pytanie: w czym tak straszny jest Jarosław Kaczyński, jak jego oponenci go przedstawiają? - _pytał Rafał Chwedoruk.

POSŁUCHAJ RAFAŁA CHWEDORUKA:

(źródło: IAR)

Lider Prawa i Sprawiedliwości przedstawił projekty ustaw dotyczące najważniejszych problemów Polski. Zdaniem Rafała Chwedoruka, wystąpienie miało przełamać negatywny wizerunek Jarosława Kaczyńskiego, przedstawiany w większości mediów.

Politolog doktor Robert Sobiech, który gościł w TVPInfo, skrytykował zaproponowany przez Jarosława Kaczyńskiego pomysł likwidacji NFZ. Jego zdaniem, wywoła to jeszcze większy chaos, niż obecnie.

_ - Wszyscy wiemy, że służba zdrowia działa niezbyt efektywnie. Ale teraz pomysł kompletnie bez uzasadnienia, dlaczego ma być likwidacja NFZ-u i powrót do sytuacji sprzed reform Jerzego Buzka? (...) Ja już widzę ten bałagan organizacyjny trwający przez lata, bo trzeba będzie zmienić wszystkie instytucje i cały sposób funkcjonowania państwa _ - powiedział Rafał Sobiech.

Czytaj więcej o polskiej polityce w Money.pl
Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry? Kolejny apel _ Przecież wiedzą o tym, że poniosą gigantyczną porażkę i będzie to mój sukces i zwycięstwo _ - komentuje Ziobro.
Jutro "expose" Kaczyńskiego. Co powie? Wystąpienie prezesa PiS ma pokazać, że partia _ jest alternatywą dla fatalnych rządów Donalda Tuska. _
Zapyta Tuska o "frywolnego" Rostowskiego Szef SLD chce wiedzieć, jak rząd zamierza traktować metodologię unijną liczenia długu publicznego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)