Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Piechociński chce uregulowania rynku energii

0
Podziel się:

- Chciałbym, byśmy 1 stycznia (przyszłego roku) mieli pełne uregulowanie rynku energii i wsparcia OZE - powiedział wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Piechociński chce uregulowania rynku energii
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Chciałbym, byśmy 1 stycznia (przyszłego roku) mieli pełne uregulowanie rynku energii i wsparcia OZE _ - powiedział w Połańcu w Świętokrzyskiem wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Podkreślił, że to kluczowy warunek dla realizacji miliardowych inwestycji.

Zdaniem wicepremiera, uregulowanie tej kwestii przyśpieszy szereg inwestycji. _ _- _ Szacujemy, że w tym obszarze na przestrzeni 10, 15 lat to może być nawet 60-80 mld złotych, dodatkowych, bardzo potrzebnych inwestycji, które będą kreować nowy popyt i wykorzystywać krajowy potencjał nie tylko w odnawialnych źródłach energii _ - powiedział Piechociński.

Ocenił, że _ w obszarze rywalizacji energetycznej, nie tylko w Europie, rozstrzygną się losy konkurencyjności naszej gospodarki. _ Piechociński, po raz kolejny pozytywnie ocenił _ reaktywację na najwyższych z możliwych poziomów _ zespołu energetycznego, którym kieruje. _ _

_ - Mamy zupełnie nową jakość w dyskusji na zapleczu rządu i wewnątrz rządu, stąd -za chwilę - będziemy mieli w podpisie pana prezydenta mały pakiet energetyczny, w lipcu lub na początku sierpnia wyjdzie - jestem o tym przekonany - duży pakiet energetyczny wraz z systemem wsparcia OZE _ - zapowiedział.

Po raz kolejny zespół energetyczny ma zebrać się w najbliższy wtorek po posiedzeniu rządu i będzie dotyczył m.in. programu rozwoju energii jądrowej w Polsce. Janusz Piechociński przebywał w Połańcu z okazji otwarcia nowych terenów inwestycyjnych, których przygotowanie kosztowało ponad 21 mln zł. Spotkał się tam również z władzami połanieckiej elektrowni.

Czytaj więcej w Money.pl
Zagraniczni wykonawcy skarżą się na GDDKiA Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział, że zaprosi do siebie ambasadorów, którzy wysłali do niego list w sprawie roszczeń zagranicznych firm.
Polska atrakcyjna dla inwestorów Zgodnie z danymi pokazanymi w raporcie, w 2012 r. Polska przyciągnęła 148 bezpośrednich inwestycji zagranicznych
"Te decyzje muszą nastąpić bardzo szybko" Głównym problemem w tzw. "trójpaku energetycznym" jest kwestia poziomu wsparcia finansowego dla odnawialnych źródeł energii i rozłożenia akcentów między energetyką odnawialną a klasyczną - uważa minister gospodarki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)