Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Plany gospodarcze rządu

0
Podziel się:

Tworzenie nowych miejsc pracy. Wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych z 19 na 18 proc. i uproszczenie VAT. To główne założenia planu gospodarczego rządu Kazimierza Marcinkiewicza.

Tworzenie nowych miejsc pracy. Wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych z 19 na 18 proc. i uproszczenie VAT. To główne założenia planu gospodarczego rządu Kazimierza Marcinkiewicza.

"Jestem przekonany, że jeżeli program gospodarczy zostanie wdrożony lada dzień, to już w przyszłym roku będzie odczuwalna poprawa, chociaż jeszcze nie będzie dobrze. Nie chcę nikogo okłamywać i rzucać słów na wiatr, ale będziemy czuli, że w polskiej gospodarce coś się zmienia i mamy wzrost gospodarczy" - powiedział Marcinkiewicz.

Premier zwrócił uwagę, że program rządu nastawiony jest na tworzenie nowych miejsc pracy.

"My chcemy przez tworzenie nowych miejsc pracy naprawić finanse publiczne, rozruszać polską gospodarkę, wprowadzić ją na ścieżkę szybkiego i stabilnego rozwoju" - podkreślił.

Marcinkiewicz wskazał, że przede wszystkim konieczne jest wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, m.in. przez uwolnienie ich od biurokratycznych obciążeń.

"Druga sprawa - to jest kwestia kosztów pracy. Chodzi o obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych z 19 na 18 proc. i uproszczenie VAT, ale stawki powinny pozostać mniej więcej takie jakie są - 7 proc. na lekarstwa i żywność oraz 22 proc. na pozostałe artykuły. Chcemy wprowadzić ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, wprowadzić ulgi w składkach na ZUS, gdzie będą tworzone miejsca pracy" - mówił.

Szef rządu zapowiedział stworzenie takich samych warunków dla inwestorów krajowych, jak i zagranicznych, którzy obecnie często są uprzywilejowani.

"Będziemy też namawiali Narodowy Bank Polski i Radę Polityki Pieniężnej, by przy podejmowaniu decyzji brały pod uwagę nie tylko inflację, ale również rozwój gospodarczy. Stopy procentowe w Polsce muszą być niższe. Jestem przekonany, że zaraz po uzyskaniu wotum zaufania, jeszcze w listopadzie, będzie pole by dalej stopy obniżyć. Dzięki temu będziemy mieli tańsze kredyty, mogli więcej inwestować, będzie lepszy obrót gospodarczy" - powiedział Marcinkiewicz.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)