Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczePociągi do Modlina z nowym rozkładem jazdy
2012-07-16 14:47

Pociągi do Modlina z nowym rozkładem jazdy

Pociągi do Modlina z nowym rozkładem jazdy
[fot: PAP/ Radek Pietruszka]

Do 28 lipca pierwszy pociąg Kolei Mazowieckich będzie odjeżdżał z Dworca Centralnego do Modlina o godz. 2.31, a ostatni pociąg z Warszawy Gdańskiej do Modlina będzie miał kurs o godz. 23.38 - poinformowała rzecznika spółki Donata Nowakowska.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów wprowadzone zostały w ubiegły piątek, ich powodem są prowadzone prace remontowe.

Wczoraj odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Jest to pierwsze w kraju lotnisko stworzone z myślą o konkretnych klientach - niskokosztowych liniach lotniczych i czarterach. Władze lotniska myślą również o obsłudze lotniczych przewozów towarowych typu cargo.

Pierwszy samolot z pasażerami wylądował w Modlinie w niedzielę po godz. 17.30. z Budapesztu, węgierskiej linii Wizz Air. Rejs został przekierowany z Lotniska Chopina. Następnie Wizz Air zabrał pierwszych odprawionych w porcie w Modlinie pasażerów w trasę powrotną. W poniedziałek Wizz Air wykona również jeden rejs, na tej samej trasie, co w niedzielę. Regularne loty linia zacznie wykonywać z Modlina od środy.

Od poniedziałku regularnie z portu lata irlandzki Ryanair. W niedzielę pierwszym samolotem pasażerskim tej linii przyleciał szef linii Michael O'Leary, tuż przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości.

Giełda na żywo

BBI Development zawarł umowę deweloperską dotyczącą projektu Złota 44

BBI Development otrzyma z tego tytułu premię deweloperską.

Giełda na żywo

Rekordy na Wall Street po decyzji w... Japonii

Sprawdź, co się stało na największej giełdzie świata.

Na trasie Modlin - Warszawa podróżni mają dziennie do dyspozycji 42 połączenia kolejowe - 14 lotniskowych, oznaczonych piktogramem samolotu, oraz 28 pociągów kursujących przez Modlin w kierunku Działdowa. Spośród 14 pociągów lotniskowych 11 łączy lotnisko w Modlinie z Lotniskiem Chopina, a pozostałe trzy kursują na trasie Modlin - Warszawa Zachodnia. Przejazd pociągiem na stację Modlin ze stacji Warszawa Centralna trwa średnio 44 minuty.

Pomiędzy stacją kolejową Modlin a terminalem lotniska co 20 minut kursują specjalne autobusy lotniskowe w barwach Kolei Mazowieckich. Mogą pomieścić do 70 pasażerów, są klimatyzowane i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autobusy pokonują trasę stacja Modlin - terminal lotniska w niecałe 10 minut.

Koszt całej inwestycji związanej z uruchomieniem Portu Lotniczego Warszawa-Modlin - według danych portu - to ok. 370 mln zł netto, z tego ok. 170 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

Lotniskiem zarządza spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Jej udziałowcami są: Agencja Mienia Wojskowego, województwo mazowieckie, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki.

Czytaj więcej w Money.pl
Lądował pierwszy samolot na nowym lotnisku
Dziś odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Koszt wybudowania nowego portu wyniósł ok. 380 mln zł.
Nie wyrobili się na Euro. Dziś wielkie otwarcie
W niedzielę odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin z udziałem przedstawicieli m.in.władz państwowych, lotniczych, służb mundurowych, kościelnych.
Tagi:lotnisko, autobus, pociąg, modlin
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze