Droższy prąd przez inwestycje energetyczne

Nawet o 96 zł w skali roku mogą wzrosnąć nasze rachunki za prąd. Wszystko przez zamiar wsparcia spółek energetycznych i ich zakrojonych na szeroką skalę planów inwestycyjnych.

Resort energii chce wzrostu z 3,87 zł do 8 zł opłaty przejściowej doliczanej do rachunków za energię. Propozycję tego rodzaju umieszczono w nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Pieniądze uzyskane z tego tytułu mają służyć poprawie bezpieczeństwa energetycznego.

Ceny energii są obecnie niskie, a polskie firmy potrzebują pieniędzy na nowe bloki w konwencjonalnych elektrowniach. Stąd opłata przejściowa w naszych rachunkach, która jest przerzuceniem na konsumentów części ciężaru inwestycyjnego polskich spółek energetycznych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
lol
2017-06-20 06:08
Ogólno narodowa zrzuta na działalność PIS-u
Okradany
2017-05-07 00:37
To chyba kpina niech najpierw Rząd zajmie się nowymi licznikami prądu które okradają odbiorców energii. Wymieniłem wszystkie żarówki na led a rachunki są wyższe jak przy zwykłych żarówkach a to co piszą że nowe liczniki zawyżają zużycie nawet do 600 procent. Mieszkam tylko z żoną a płacę tyle samo co dzieci ( 4 osoby) w Norwegi gdzie używają tylko prądu . Dlaczego nie eksploatujemy gazu łupkowego tylko sprowadzamy go z USA.
ynysy
2017-03-29 18:14
śmiech na sali, w polsce tania energia.....od kiedy. ja w UK płacę 62f miesięcznie za gaz i prąd bo tyle zużywam, czy zima czy lato, raz tyle raz tyle 2x na rok wyrównanie.
Pokaż wszystkie komentarze (734)