Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska firma rozważa budowę fabryki w Portugalii

4
Podziel się:

Portugalskie media podkreślają, że TZMO, to drugi największy producent materiałów opatrunkowych w Europie.

Polska firma rozważa budowę fabryki w Portugalii
(Wikimedia/Mateuszgdynia CC-SA 4.0)

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO), firma obecna na obszarze zamieszkałym przez jedną trzecią ludności świata, planuje budowę kolejnej fabryki. Nie wykluczone, że tym razem zostanie ona wybudowana w Portugalii. Ostatnio przedstawiciele polskiej spółki odwiedzili portugalską Coimbrę - wynika z informacji polskiej ambasady w Lizbonie.

Portugalskie media podkreślają, że TZMO, to drugi największy producent materiałów opatrunkowych w Europie.

Przedstawiciele Coimbry zachęcali polską grupę do budowy fabryki w tym mieście, wskazując na takie plusy lokalizacji jak bliskość dużego i znaczącego dla regionu szpitala, wielu inkubatorów przedsiębiorczości, czy parku technologicznego iParque, przystosowanego dla firm działających w tej branży.

Jak podkreśla prasa portugalska, produkty TZMO znajdują coraz większe uznanie dzięki wysokiej jakości i bogatej ofercie skierowanej do ośrodków opieki, szpitali, aptek i ośrodków zdrowia. Do TZMO należą między innymi takie marki jak Bella, Sensi, Eva Natura, czy Kanion Sport.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych powstały w 1951 roku. Zadaniem przedsiębiorstwa było dostarczanie opatrunków wodoszczelnych na potrzeby wojska i górnictwa. Pięć lat później asortyment TZMO został poszerzony o podpaski higieniczne. W roku 1991 zakład został sprywatyzowany i przekształcony w spółkę akcyjną. Obecnie TZMO SA jest właścicielem 54 firm w 17 krajach, w których zatrudnia ponad 7,6 tys. osób.

Zobacz także: Zobacz także: Czy na warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe?
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
wro
8 lat temu
Wybudowaną za czasów PRL-u najnowocześniejszą fabrykę środków opatrunkowych w Polsce i w Europie wrocławski Viscoplast - prawdziwą kurę znoszącą złote jajka niedouk ekonomiczny-geniusz prywatyzacji sprzedał obcym, - amerykańskiej firmie" 3m", bo jakże państwo polskie mogło mieć coś na własność?
Elokev
8 lat temu
szkoda ze nie w Polsce ale rozumiem że to jest strategia azeby wejsc na rynek danego Państwa lub to wejscie zintensyfikować ;]
Jan Witek ze ...
8 lat temu
Czyli jednak "Balcerowicz wszystkiego nie zniszczył i nie sprzedał". Po latach okazuje się, że jednak miał rację, co do polityki gospodarczej. Na siłę utrzymywanie państwowych źle zarządzanych kolosów tylko by nas spowolniło. A te przedsiębiorstwa, które były wartościowe i konkurencyjne i potrafiły się dostosować - przetrwały.
xp15
8 lat temu
wow, jaka miła wiadomość. Oby wszystkie polskie firmy miały tak wysoką pozycję w Europie i na świecie.