PILNE! Michał Krupiński odwołany z funkcji prezesa PZU

Australia
102 kwartały bez recesji

Odczyt dynamiki australijskiego PKB zaskoczył ekonomistów. W czwartym kwartale ubiegłego roku wzrost gospodarczy tego kraju wyniósł 1,1 proc. w ujęciu kwartalnym wobec spadku o 0,5 proc. w  trzecim kwartale.

Oznacza to, że Australia uniknęła technicznej recesji rozumianej jako dwa kolejne kwartały ujemnego wzrostu. W ujęciu rocznym wzrost PKB wyniósł 2,4 proc., co także jest wynikiem lepszym od oczekiwanego.

Ostatni raz Australijczycy mieli do czynienia z recesją w 1991 r. W ten sposób kraj ten jest niekwestionowanym liderem zestawienia państw, które najdłużej unikają ujemnego wzrostu. Udaje się to już od 102 kwartałów.

Kolejną gwiazdą wzrostu gospodarczego w gronie państw OECD jest Polska.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Matthew
2017-03-22 21:51
Dlaczego w Polsce do tej pory nie było gorzej? Bo gdyby mogło to by już było. Analitycy powinni brać pod uwagę, że recesja przynosząca spadek produkcji>masowe redukcje zatrudnienia>spadek dochodów ludności to w Polsce krew na ulicach, bo już dzisiaj miliony żyją tylko przekonaniem, że będzie lepiej. Taka polska naiwność, cecha, którą wykorzystują kolejni rządzący. Obecnie kaczyści rolują ludzi 500+ dla wszystkich na które nie ma pokrycia (lub jest na wątpliwy styk), emerytury wcześniej, co daje możliwość przedstawienia Polski jako kraju o malejącym bezrobociu rządowi a ludowi wegetację bez lęku o utratę wyniszczającej pracy- to, że już jesienią ruszy armia młodych emerytów po wypłaty na które trzeba się będzie zadłużyć rząd milczy. Tym bardziej milczy ile będą dostawać kolejne roczniki emerytów a nie będzie to dużo...
wyleming
2017-03-22 19:03
do wszystkowiedzacego Sikora z Gdanska: moze jeszcze wiesz gdzie jest zloto Amber Gold ?
vr
2017-03-22 17:11
no niby kryzys prześliśmy suchą ręką ale za to rynek pracy padł na kolana jak wszędzie i bezr. wzrosło
Pokaż wszystkie komentarze (56)