Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Hollande przyjął Witalija Kliczkę

0
Podziel się:

Reakcja Zachodu na kryzys na Ukrainie będzie stopniowana, w zależności od rozwoju sytuacji. Tak twierdzi prezydent Francji.

Prezydent Hollande przyjął Witalija Kliczkę
(Webstern Socialiste/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Prezydent Francji Francois Hollande, który przyjął dzisiaj w Paryżu szefa ukraińskiej partii UDAR Witalija Kliczkę, podkreślił, że nie może się odbyć referendum w sprawie przyszłości Krymu, _ o ile sama Ukraina nie zdecyduje się go zorganizować _.

Hollande skrytykował niefortunną decyzję _ pseudoparlamentu _ Krymu, który chce przyłączenia tego regionu do Rosji. Podkreślił, że _ terytorialna integralność Ukrainy i jej suwerenność nie mogą być przedmiotem negocjacji _. Dodał, że jest to zarówno stanowisko Unii Europejskiej, jak i USA.

Wyjaśnił też, że reakcja Zachodu na kryzys na Ukrainie będzie _ stopniowana, w zależności od rozwoju sytuacji _. Wspomniał też w ogólnym zarysie o pomocy, jakiej mogą udzielić Ukrainie UE i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Hollande przypomniał też, że Krym i Rosję łączą _ więzy historyczne _, i że Zachód otwarty jest w związku z tym na dialog z Moskwą, jeśli prezydent Rosji Władimir Putin zechce go podjąć. Dodał, że istnieją różne formy presji, które można wywrzeć na Rosję w związku z kryzysem ukraińskim, ale jest też _ dialog, który możemy zaproponować _.

Prezydent dodał podczas spotkania z Kliczką, który kandyduje na prezydenta Ukrainy, że _ wiele krajów mogłoby być zaniepokojonych, gdyby zaistniał taki precedens dotyczący zmiany granic i integralności terytorialnej _.

Wczoraj parlament należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu opowiedział się za wejściem półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej i wyznaczył na 16 marca referendum w tej sprawie. Zwrócił się też do prezydenta i parlamentu Rosji z propozycją rozpoczęcia procedury wejścia Krymu w skład Federacji Rosyjskiej jako jej podmiotu.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)