Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty związkowców. Po co tak naprawdę będą się zbierać?

0
Podziel się:

Jak zaznacza jeden z czołowych polityków koalicji, takie akcje niczego dobrego Polsce nie przynoszą.

Protesty związkowców. Po co tak naprawdę będą się zbierać?
(Adam Grabowski/REPORTER)

Politycy koalicji uważają, że planowane na przyszły tydzień związkowe protesty uliczne mają być niczym innym jak promowaniem liderów związkowych. Jak podkreśla Jacek Protasiewicz z PO, takie akcje niczego dobrego Polsce nie przyniosą. Nie zatrzymają kryzysu i nie zwiększą wydajności gospodarczej - mówi Protasiewicz. Dodaje, że tutaj chodzi o - jak to ujął - _ przywalenie _ rządowi, czego - zdaniem europosła - lider Solidarności Piotr Duda nie ukrywa.

Stanisław Żelichowski z PSL-u twierdzi, że związki zawodowe chcą udowadniać, iż są niezbędne. Zwraca uwagę, że central związkowych jest ich bardzo dużo i muszą udowodnić rację swojego istnienia. Żelichowski obawia się, że ta konkurencja może zmierzać do podpalenia państwa.

Adam Hofman z PiS twierdzi natomiast, że politykom z jego partii świat pracy i postulaty Solidarności zawsze były bliskie. Dodał, że związkowe protesty powinny odbywać się tylko przed kancelarią premiera i nie przed gmachem Sejmu. - _ Nie jest tak, że w Polsce są tylko źli politycy _ - stwierdził Hofman.

Wojciecha Olejniczaka z SLD związkowe protesty wcale nie dziwią. Jak zaznaczył, ludzie chcą wykrzyczeć, że jest im źle a premier powinien usłyszeć że chcą zmian.

- _ Protesty są jednym z przymiotów demokracji i naszej wolności _ - twierdzi z kolei prezydencki minister Tomasz Nałęcz. Jeśli nawet nie podzielamy związkowych racji powinniśmy posłuchać ich racji, do których wygłoszenia mają prawo" - dodaje.

Pod koniec czerwca Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych wycofały się z udziału w pracach Komisji Trójstronnej do spraw Społeczno-Gospodarczych. Związkowcy domagają się między innymi rezygnacji z uelastycznienia kodeksu pracy polegającego na wydłużeniu do roku okresu rozliczeniowego i wprowadzeniu ruchomego czasu pracy. Chcą również wzrostu płac i wycofania się z podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest porozumienie pomiędzy zarządem PKP Cargo a związkowcami Zarząd PKP Cargo porozumiał się w czwartek ze stroną związkową w sprawie Pakt gwarancji pracowniczych był przedmiotem sporu między władzami PKP Cargo i jej spółki-matki PKP SA - a działającymi w spółce związkami zawodowymi. PKP Cargo została otwarta; debiut na warszawskim parkiecie miałby nastąpić w IV kw. br.
Nie będzie śledztwa w sprawie _ patafianów _ Prokuratura Okręgowa w Legnicy odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko b. komendantowi policji w Opolu, który zwyzywał swoich podwładnych. Zawiadomienie złożyli policyjni związkowcy, według których komendant naraził policję na utratę zaufania społecznego.
To będzie największy protest od 1989 roku Przez Warszawę na Rondo de Gaulle'a przejdą trzy manifestacje.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)