Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prywatyzacja spółki Biazet. AC kupującym akcje

0
Podziel się:

Ministerstwo zgodziło się sprzedaż spółkę za ponad 23 miliony złotych.

Prywatyzacja spółki Biazet. AC kupującym akcje
(Rydel86/CC/Wikipedia)

Ministerstwo Skarbu Państwa przyjęło ofertę spółki motoryzacyjnej AC na zakup akcji białostockiej spółki Biazet.

Na zdjęciu Mikołaj Budzanowski, minister Skarbu Państwa

_ Zawarcie umowy nabycia przez AC akcji zwykłych stanowiących 40,33 proc. kapitału zakładowego spółki Biazet nastąpi w terminie do 30 dni od dnia powiadomienia przez ministra Skarbu Państwa o przyjęciu oferty zakupu akcji Biazet złożonej przez spółkę w dniu 5 marca 2012 roku _ - napisano w komunikacie. Cena sprzedaży została ustalona na 163 zł za jedną akcję, co daje 23 mln 8 tys. 102 zł za wszystkie akcje.

_ - Zamiarem zarządu AC - w przypadku skutecznego zawarcia umowy nabycia akcji Biazet od Skarbu Państwa - jest przyjęcie oferty sprzedaży dodatkowego pakietu akcji złożonej spółce przez TLS _ - napisano w komunikacie. Oferta AC była jedyną ofertą złożoną w przetargu.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Biazet, w 1994 r. zakończył się proces przekształcania firmy z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną, w której większość udziałów mają właściciele prywatni.

Biazet informuje, że jest jednym z największych pracodawców w regionie. Spółka wyspecjalizowała się w montażu wyrobów AGD pod marką Philips: odkurzaczy, przepływowych i ciśnieniowych ekspresów do kawy.

Biazet ma ponad 10 tys. m kw. powierzchni magazynowej i 5,6 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej. Biazet prowadzi również działalność związaną z najmem nieruchomości własnych (powierzchnie biurowe, handlowe i produkcyjno - magazynowe). Oferuje ponad 58 tys. m kw. powierzchni w tym 18 tys. m kw. powierzchni handlowych.

AC jest producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Na polskim rynku motoryzacyjnym działa od ponad 25 lat.

Czytaj więcej o prywatyzacji w Polsce w Money.pl
Prywatyzacja kluczowej spółki. MSP zaprzecza Czy zatrzymanie prywatyzacji Lotosu zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju?
Nawrocki: Miraże Grada nie załatają dziury budżetowej Mniejsze dywidendy to celowy zabieg ministra. Bo chce drożej sprzedawać.
Prywatyzacja LOT-u. Będzie debiut na giełdzie? _ Gdyby się nie powiodła prywatyzacja branżowa, możemy wrócić do tematu oferty publicznej _ - powiedział wiceminister skarbu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)