wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Beata Szydło chce zmian w radzie nadzorczej PZU

Beata Szydło chce zmian w radzie nadzorczej PZU

Pełnię w tej chwili nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń - poinformowała półtora miesiąca temu premier Beata Szydło. Te słowa krok po kroku wprowadzane są w życie. Skarb Państwa zażądał, by w programie walnego zgromadzenia ubezpieczyciela znalazły się punkty o zmianie w składzie rady nadzorczej.

Od deklaracji premier Szydło o przejęciu kontroli nad PZU z rąk wicepremiera Morawieckiego minęło niedużo czasu, a już pod koniec maja z posady wiceprezesa zrezygnował Andrzej Jaworski, który w spółce przepracował rok. Do przejęcia jego fotela przygotowuje się Małgorzata Sadurska, niedawno szefowa Kancelarii Prezydenta.

Wcześniej w kwietniu z fotelem prezesa pożegnał się Michał Krupiński. Zastąpił go Paweł Surówka, kojarzony z Mateuszem Morawieckim. Ten transfer został poprzedzony sporymi zmianami w radzie nadzorczej PZU.

Teraz może dojść ponownie do rotacji w nadzorze spółki a później prawdopodobnie w zarządzie. Skarb Państwa - główny akcjonariusz PZU zażądał w piątek umieszczenia w porządku obrad zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, zaplanowanego na 29 czerwca dodatkowych punktów. Obejmują one wynagrodzenia zarządu, zmiany w statucie oraz zmianę składu rady nadzorczej.

Sadurska wiceszefową PZU? Czarnecki wolał się napić

 

 

Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, Zgromadzenie ma zdecydować także m.in. o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za 2016 rok oraz o podziale zysku za 2016 rok i wypłacie dywidendy.

Skarb Państwa w uzasadnieniu podał, że wniosek o zmianach w radzie nadzorczej spółki wynika z "kompetencji walnego zgromadzenia do odwoływania i powoływania członków rady nadzorczej i ma na celu wzmocnienie nadzoru nad działalnością spółki".

Akcje spółki już dwie godziny przed ukazaniem się tych informacji zaczęły tracić na giełdzie. Przed godz. 16:00 spadają o 0,9 proc.

Notowania akcji PZU w piątek

 

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

pzu, rada nadzorcza, ubezpieczenia, beata szydło
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jozekzpgr
2017-06-14 14:24
mafia rzadowa obejmnie kontrole ,stad Sadurska zostala tam wepchana by miec totalna kontrole nad nami!!!!
seia
2017-06-14 12:17
Jeżeli na 2 godziny przed oficjalnym komunikatem wyciekają informacje , to to jest sprawa do Prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej , dziennikarz doszedł do tego wniosku , powinien w/w zawiadomić . W innym wypadku SAM bierze udział w tym przekęcie i ZOBACZYMY!!!!!
WybrancyLudu
2017-06-13 10:03
Rozumie i to juz zaakceptowalem ze wybrano babe ze wsi zeby rzadzila panstwem, ale po co ona sie pcha do PZU. To jest firma nie Pisu ale panstwa polskiego w 30 % i dla polakow miala zarabiac pieniadze. Dlaczego osoby niekwalifikowane mialyby podejmowac tam decyzje i jak to sie ma polityki?
Juz nie mowie o tych rzeszach misiewiczy zasiadajaca w funkcjach kierowniczych spolek panstwowych.
Wykwintny przyklad degradacji moralnej, ktorym przykladem beda teraz szly inne partie, co prawda PO tez mialo kolesi ale Pis bije rekordy pod tym wzgledem.
Pokaż wszystkie komentarze (114)