PILNE! Komisja Europejska nałożyła na Google 2,4 mld euro kary

Kobieta płaci więcej

Jak kosztowne bywa bycie kobietą sprawdził w ubiegłym roku nowojorski urząd ds. konsumentów, który przeprowadził analizę blisko 800 produktów, skierowanych dla kobiet i dla mężczyzn. Pod uwagę wzięto 35 kategorii takich artykułów. Wyniki były znaczące.

Jak dowiodły amerykańskie badania, w większości grup artykułów stosowane było kryterium płci do wyceny poszczególnych towarów. Kobiety płacą więcej od mężczyzn za te same produkty, o tym samym składzie czy właściwościach.

Uśredniając różnice z różnych grup produktów okazało się, że kobiety płacą w sklepach średnio aż 7 proc. więcej niż mężczyźni.

W niektórych przypadkach, np. przy zakupie szamponów, ta różnica sięgnęła nawet 48 proc.! I to pomimo tego, że ich skład w porównaniu do tych z "linii męskiej" jest identyczny. Podobnie było w przypadku maszynek do golenia, odzieży, a nawet ubranek dla dzieci. Te różowe są droższe!

Czy w Polsce również funkcjonuje ten niewidzialny podatek?

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Gustavo Woltmann
2017-01-12 21:29
Według mnie, panie płacą za to, że mają większy wybór produktów. Nie ma takiego sklepu, w którym mężczyźni mieli tak samo duży wybór kosmetyków i odzieży, co kobiety. Działy męskie są zazwyczaj mocno okrojone. Trzeba brać co jest, to chociaż trochę nam z ceny schodzą
Michał
2016-09-11 16:04

Za kremy, lotiony, peelingi do twarzy kobiety płacą aż o 67 proc. więcej niż mężczyźni!

No i co z tego, skoro normalni faceci tego w ogóle nie używają...
gość1
2016-09-05 07:26
Skąd takie ceny okularów? Przecież mamy tańsze i całkiem dobre! Chyba redaktor wziął cenę z najdroższego sklepu.
Pokaż wszystkie komentarze (26)