Seph Lawless urodził się w Cleveland, w tzw. Pasie Rdzy, jak potocznie nazywana była północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych. Kiedyś tętniące serce przemysłu ciężkiego w USA, dziś symbol kryzysu.

Jego ojciec był robotnikiem w jednej z miejscowych fabryk motoryzacyjnych, a on sam stał się świadkiem upadku wielkiego przemysłu i całej związanej z nim cywilizacji.

- Zacząłem dokumentować opuszczone części USA, by uzmysłowić Amerykanom, co dzieje się z ich krajem. Chciałem, by zobaczyli prawdziwe oblicze Ameryki, dalekie od ich wygodnych domów i smartfonów - mówi WP money Seph Lawless.

Na zdjęciu: opuszczone centrum handlowe Rolling Acres Mall w Akron w Ohio po ubiegłorocznej śnieżycy, która przeszła od środkowowschodnich stanów przez Wschodnie Wybrzeże po Nową Anglię.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Max
2017-02-18 11:59
Budynki przygotowane do wyburzenia.W Stanach nie buduje się jak w Polsce.Kiepskie materiały wytrzymują 30 lat i budynku nie opłaca się remontować.Lepiej wyburzyć i postawić nowy.Biedni nie mogą sobie na to pozwolić.Manipulacja faktami to nie dziennikarstwo.
chłop ze wsi
2017-02-17 18:23
na zdjeciu sa opuszczone budowle. szkoda że autor nie sfotografował nowych jeszcze wiekszych i postawionych tam gdzie mieszkaja amerykanie.
Płaczący nad losem marketa
2017-02-17 10:04
te oznaczja jedno Barak Obama doprowadził do skrajnej biedy i tak biedne amerykańskie społeczeństwo.
Pokaż wszystkie komentarze (169)