Seph Lawless urodził się w Cleveland, w tzw. Pasie Rdzy, jak potocznie nazywana była północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych. Kiedyś tętniące serce przemysłu ciężkiego w USA, dziś symbol kryzysu.

Jego ojciec był robotnikiem w jednej z miejscowych fabryk motoryzacyjnych, a on sam stał się świadkiem upadku wielkiego przemysłu i całej związanej z nim cywilizacji.

- Zacząłem dokumentować opuszczone części USA, by uzmysłowić Amerykanom, co dzieje się z ich krajem. Chciałem, by zobaczyli prawdziwe oblicze Ameryki, dalekie od ich wygodnych domów i smartfonów - mówi WP money Seph Lawless.

Na zdjęciu: opuszczone centrum handlowe Rolling Acres Mall w Akron w Ohio po ubiegłorocznej śnieżycy, która przeszła od środkowowschodnich stanów przez Wschodnie Wybrzeże po Nową Anglię.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Internettakitrudny
2017-02-23 01:50
16 żadnego zdjęcia rozpadajacej się galerii tylko smutne wynurzenia jakiegoś hipstera, którego książka jest kupowana przez innych hipstwrow na amazonie. Może to wina mojego drewnianego internetu albo telefonu lub wyświetlanych przy okazji reklam Toyoty dla wzbogacenia WP. W każdym razie nie ładnie. Co do tematu czym są w stanach zabytki klasy zero?
Max
2017-02-18 11:59
Budynki przygotowane do wyburzenia.W Stanach nie buduje się jak w Polsce.Kiepskie materiały wytrzymują 30 lat i budynku nie opłaca się remontować.Lepiej wyburzyć i postawić nowy.Biedni nie mogą sobie na to pozwolić.Manipulacja faktami to nie dziennikarstwo.
chłop ze wsi
2017-02-17 18:23
na zdjeciu sa opuszczone budowle. szkoda że autor nie sfotografował nowych jeszcze wiekszych i postawionych tam gdzie mieszkaja amerykanie.
Pokaż wszystkie komentarze (168)