Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Juncker: UE będzie kontynuować negocjacje ws. TTIP

22
Podziel się:

Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje z USA ws. partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP), gdyż mandat Komisji Europejskiej w tej kwestii pozostaje ważny - zapewnił w niedzielę przewodniczący KE Jean-Claude Juncker na marginesie szczytu G20 w Chinach.

Juncker: UE będzie kontynuować negocjacje ws. TTIP
(PAP/Radek Pietruszka)

UE będzie kontynuować negocjacje z USA ws. budzącego coraz więcej kontrowersji partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP). - Mandat Komisji Europejskiej w tej kwestii pozostaje ważny - zapewnił w niedzielę przewodniczący KE Jean-Claude Juncker na marginesie szczytu G20 w Chinach.

- Biorąc pod uwagę mandat, który kraje członkowskie UE udzieliły Komisji Europejskiej będziemy kontynuować negocjacje z USA - zapewnił podczas konferencji prasowej w Hangzhou. Wcześniej rządy Francji i Niemiec wyraziły sprzeciw wobec kontynuacji rozmów ze Stanami Zjednoczonymi w tej sprawie.

- Podczas ostatniego posiedzenia Rady Europejskiej w czerwcu zapytałem szefów państw i rządów UE czy chcą dalszych negocjacji z USA w kwestii TTIP. Odpowiedź była jasna, że tak - przypomniał.

W ubiegłą niedzielę wicekanclerz Niemiec i minister gospodarki Sigmar Gabriel powiedział w wywiadzie dla telewizji publicznej ZDF, że negocjacje dotyczące TTIP między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończyły się de facto fiaskiem, a Europejczycy nie mogą podporządkować się amerykańskim żądaniom. - Nie ma żadnego postępu - ocenił.

Z kolei we wtorek francuski sekretarz stanu ds. handlu zagranicznego Matthias Fekl zapowiedział, że rząd Francji we wrześniu opowie się za przerwaniem obecnej rundy negocjacji w sprawie TTIP. Twierdził, że nie ma już we Francji politycznego poparcia dla tych negocjacji.

Transatlantyckie partnerstwo handlowe i inwestycyjne (TTIP), przyszła umowa handlowa między UE i USA, ma doprowadzić do stworzenia największej strefy wolnego handlu na świecie. Docelowo ma wykraczać dużo dalej niż dotychczasowe porozumienia handlowe, polegające na redukcji stawek celnych. Umowa w swych założeniach przewiduje usunięcie barier regulacyjnych i wzajemne uznawanie standardów w celu obniżenia kosztów dla eksporterów, importerów i inwestorów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Roman
7 lat temu
Jak jest Donald to i tam narobi machlojek.Pasuje do towarzystwa, to widac .
l
8 lat temu
N W O nadchodzi wielkie korporacje ponad panstwami brak gotowki wszechobecna inwigilacja czipowanie ludzi to bedzie najblizsza przyszlosc jezeli ludzie sie nie obudza
smieszek
8 lat temu
i takpolityczne prostytutki sprzedaja wszystko wlascicielom korporacji
:(
8 lat temu
ciekawe dlaczego jest tajny charakter negocjowania porozumienia?
the end
8 lat temu
To nie jest żadne obniżenie kosztów tylko powolna agonia europejskich narodowych gospodarek. Lawina totalnie schemizowanej żywności, pozbawionej jakichkolwiek składników odżywczych. Amerykańska gospodarka chce metodą faktów dokonanych, ratować swoją gospodarkę. To amerykańskie banki i ich europejskie filie, robią wszystko żeby spowodować podpisanie tej skrajnie niekorzystnej dla Europy umowy. Brońcie się wszelkimi dostępnymi środkami bo po podpisaniu tej "umowy" będzie identyczny scenariusz jak po uwolnieniu handlu z Chinami. Jaki jest efekt każdy widzi.
...
Następna strona