Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeTwój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu
2013-10-27 12:29

Twój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu

Twój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu
[fot: Maciej Goclon/East News]

Polacy oczekują dziś merytorycznej dyskusji, a nie tematów zastępczych - przekonywał szef Twojego Ruchu Janusz Palikot, rozpoczynając debatę poświęconą gospodarce. Zapowiedział, że 15 stycznia TR przedstawi całościowy program.

Trwa w Warszawie konwencja formacji Palikota poświęcona strategii rozwoju gospodarczego z udziałem ekspertów. Lider partii przypomniał, że wczoraj w Lublinie odbyła się konwencja o służbie zdrowia. Chcielibyśmy przez te debaty doprowadzić do sytuacji, w której dyskusja polityczna w Polsce będzie miała trochę poważniejszy i trochę głębszy sens - powiedział Palikot.

Według niego, Polacy oczekują dziś od polityków wyjścia poza rozmowę o tematach zastępczych, która dominowała przez ostatnie lata. - Populizm - naszym zdaniem - doszedł do ściany w naszym kraju (), ta dyskusja w ostatnim tygodniu, ostatnich dniach poświęcona brzozie smoleńskiej najbardziej to pokazuje - ocenił polityk. Wyraził nadzieję, że debaty takie jak niedzielna przyczynią się do tego, że polska debata polityczna będzie bardziej merytoryczna.

Palikot zapowiedział, że na bazie materiałów z kolejnych regionalnych konwencji Twojego Ruchu powstanie ostateczny program partii. - 15 stycznia () po zakończeniu tych 16 konwencji poświęconych różnym elementom naszego programu wydamy taki materiał, właśnie program Twojego Ruchu - zapowiedział.

W tezach programu gospodarczego TR - zamieszczonych na stronach partii - można przeczytać m.in., że zamiast koncentrować się na przyciągnięciu do Polski wielkich zagranicznych korporacji należy tworzyć warunki do rozwoju rodzimego biznesu.

Giełda na żywo

BBI Development zawarł umowę deweloperską dotyczącą projektu Złota 44

BBI Development otrzyma z tego tytułu premię deweloperską.

Giełda na żywo

Rekordy na Wall Street po decyzji w... Japonii

Sprawdź, co się stało na największej giełdzie świata.

Podkreślono w nich ponadto, że unijna perspektywa budżetowa do roku 2020 stwarza prawdopodobnie ostatnią szansę na wielki impuls inwestycyjny, a środki w jej ramach uzyskane muszą służyć rozwojowi przemysłu.

TR postuluje także m.in., likwidację składki ZUS oraz inwestycje w naukę, by uczynić polską gospodarkę bardziej innowacyjną.

Czytaj więcej w Money.pl

Zobacz więcej:Twój Ruch
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Twój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu

MareKR75 / 164.126.228.* / 2013-10-28 07:36
Jak widać "zmiana nazwy" pozytywnie wpłynęła na partię i jej program. Niestety w większości media i tak wolą poświęcać swój i nasz czas na dyskusje o brzozie i sztucznej mgle... na czym najbardziej zyskuje PO i PIS.
kleryk168 / 145.237.79.* / 2013-11-07 08:53
a jaki to program likwidacja składki ZUS, a z czego będą wypłacane renty i emerytury, ten program jest dobry ale do wyrzucenia na śmietnik.

Re: Twój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu

Paweł Lemańczyk / 193.203.44.* / 2013-10-27 22:20
Palikot mimo pewnych zawirowań i z jego winy jak medialnej nagonki wciąż przejawia racjonalne podejście do gospodarki i mimo mojej realnej nie zgody z niektórymi postulatami jego partii dot. m.in. aborcji muszę przyznać, ze mam z tym człowiekiem wiele wspólnego. Docencie liberalizm jaki płynie z tej partii, bo dziś jest ona jedyna na naszej scenie politycznej. PO -utrcilo obywatelskość (jeśli wgl. je miało), podobnie jak PiS chce wszystkiego zakazać, SLD ma za sobą bagaż komunizmu i chorego socjalizmu. PSL- okupuje wszystkie spółki państwa Tylko TR przedstawia racjonalną, liberalną trzecią drogę
Jacek Bachalski / 203.218.41.* / 2013-10-27 17:29
To, co powiedział Jsnusz jest oczywiste. Polityka to realne szanse lub zagrożenia. Dla całego polskiego społeczeństwa. Ja wybieram szanse, a kręcenie się wokół własnego ogona pozostawiam pozorantom i klakierom z PIS i PO. Jb
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Najpopularniejsze