Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wskaźnik PMI dla Polski spadł do 49,4 pkt. z 50,3 pkt. w czerwcu

0
Podziel się:

Głównym czynnikiem, który w lipcu wpłynął na pogorszenie sytuacji w sektorze przemysłowym był spadek liczby nowych zamówień.

Wskaźnik PMI dla Polski spadł do 49,4 pkt. z 50,3 pkt. w czerwcu
(Jakub Orzechowski/Reporter)

Po raz piąty z rzędu spadł wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu. Wynik w lipcu zamknął się na poziomie 49,4 punktu, wobec niemal punktu wyżej miesiąc wcześniej - podał HSBC w komunikacie, omawiającym wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Markit.

_ Na spadek głównego wskaźnika PMI w lipcu wpłynęły cztery z jego pięciu komponentów, za wyjątkiem poziomu zatrudnienia. Jednak ogólne pogorszenie sytuacji w sektorze było niewielkie _ - napisano.

Z raportu wynika, że głównym czynnikiem, który w lipcu wpłynął na pogorszenie sytuacji w sektorze przemysłowym był spadek liczby nowych zamówień. Tempo tego spadku było najszybsze od kwietnia 2013 roku.

_ Zamówienia eksportowe wpłynęły na liczbę całkowitych nowych zamówień, ponieważ eksport zmalał trzeci miesiąc z rzędu i to w najszybszym tempie od października 2012 roku _ - napisano.

Jak wynika z badania Markit, zapasy środków produkcji w lipcu spadły w najszybszym tempie od sierpnia 2013 roku. Czas dostaw się poprawił, a zaległości produkcyjne _ wyraźnie spadły _.

Poziom zatrudnienia wzrósł 12 miesiąc z rzędu. Presja inflacyjna w lipcu pozostała słaba. - _ Koszty produkcji wzrosły po raz pierwszy od sześciu miesięcy, jednak w bardzo niewielkim tempie _ - napisano w raporcie.

HSBC PMI Polskiego Sektora Przemysłowego to złożony wskaźnik opracowany w celu zobrazowania kondycji polskiego sektora przemysłowego. Jest on kalkulowany na podstawie pięciu subindeksów: nowych zamówień, produkcji, zatrudnienia, czasu dostaw i zapasów pozycji zakupionych. Każda wartość głównego wskaźnika powyżej 50,0 oznacza ogólną poprawę warunków w sektorze.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)