Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeZalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług
2006-12-21 07:03

Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług


Masz zaległości w opłacaniu abonamentu radiowo-telewizyjnego? Zostaną umorzone, jeśli zadeklarujesz, że odtąd będziesz płacić systematycznie.

Taki pomysł ma PiS na zwiększenie wpływów do budżetu TVP i Polskiego Radia - pisze "Życie Warszawy".

Jego autor poseł Marek Polak wystąpił już w tej sprawie z interpelacją do premiera Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiada, że jeśli z prawnych ekspertyz będzie wynikało, iż do wprowadzenia amnestii potrzebna jest nowelizacja ustawy abonamentowej, złoży odpowiedni projekt do laski marszałkowskiej.

Według "Życia Warszawy" szanse na jego uchwalenie byłyby spore, bo poparcie dla pomysłu posła Polaka deklarują jego partyjni koledzy.

Jak mówi członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski godne rozważenia są wszelkie pomysły zmierzające do naprawy obecnej sytuacji.

Giełda na żywo

Prognoza walutowa. Dolar jest mocny i będzie jeszcze droższy

Taka sytuacja to skutek m.in. bardzo dobrych danych gospodarczych z USA.

Przypomina, że spośród dziewięciu milionów gospodarstw domowych, które zarejestrowały odbiornik radiowy lub telewizyjny, zaległości ma prawie połowa.

"Jeśli te gospodarstwa zaczęłyby regularnie płacić, wpływy z tytułu abonamentu do budżetów Polskiego Radia i TVP wyniosłyby ponad dwa miliardy 300 milionów złotych rocznie, a nie 880 milionów jak obecnie" - mówi w rozmowie z "Życiem Warszawy" Witold Kołodziejski.

(IAR)
Tagi:abonament, krritv, rtv
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

misiek113 / 89.76.166.* / 2008-11-20 16:08
Jak wywalicie Wildsteina ,to ureguluję dług.Nie będę płacił na idiotów!!!!!

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

oburzona / 83.12.171.* / 2007-02-02 12:39
tak zalegan ale dlaczego ja mam płacić abonament skoro bez cyfy nie ma u nas żadnego odbioru (nie pamiętam ile było prób z różnymi antenami i firmami instalującymi, w końcu założono mi 4 m wysoką antenę na dachu coś tam w tv było widać ale jak przyszła burza i zaczęły bić pioruny to szybko trzeba było ją ściągnąć - wyrzucone pinidze w błoto) to po pierwsze a po drugie ja płaciłam przez lata mimo braku odbioru a inni mają odbiór, nie płacą i nigdy nie płacili i jeszcze się z innych śmieją.
sojusznik / 195.116.233.* / 2007-02-03 10:11
masz 100% racji.

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

wojcher / 2006-12-24 22:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli będę płacił to umorzą mi dług i wzrośną wpływy do budżetu. A jeśli dalej nie bedę płacił (bo nie mam takiego przymusu prawnego)?
Co zmieni więc ta abolicja abonamentowa? Czy to ma spowodować, że większość zacznie płacić coś czego nie musi. Marzenia ściętej głowy, albo uważają społeczeństwo za kompletnych debili. Dla mnie mogą obniżyć abonament o 99,9% to i tak nie zapłacę. Po co mam stracić 0,01%?

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

szposzczegawczy / 83.30.89.* / 2006-12-22 00:55
Za oglądanie TV i słuchanie radia, to raczej powinno się płacić, a nie wymagać jeszcze abonamentu... Abonament na oglądanie reklam (to ciekawsza część) i dostawę propagandy dla debili - dla mnie niezrozumiałe jest jak można na to patrzeć, a płacenie za to to czysta magia.
ten sam / 83.30.89.* / 2006-12-22 00:56
Sorry za brak interpuknkcji, ale już późno. Poza tym za młodu oglądałem TV, i na starość wychodzi...

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

mały / 83.16.221.* / 2006-12-21 19:27
ja płaciłem tak długo jak jeszcze RADIO MARYJA było komercyjne A JAK MOJE moje pieniądze mają też iść na tę rozgłośnie to powiedziałem NIE i nie płace bo na buble płacić nie będę ......

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

111 / 212.122.215.* / 2006-12-21 18:54
Czas reklam i powtórek programów sprzed lat to minimum 90% czasu antenowego telewizji - za co płacić mamy ?
A może to TV winna nam dopłacić ?
Czy jest takie prawo które nakazuje płacić za te programy które wcześniej kilka lat temu opłaciłem oglądając je po raz pierwszy bo za emisję reklam do oglądania których jesteśmy przymuszeni to kasę bierze TV?
W państwie prawa (ale nie u nas) uchwalono by dla tych co płacą 90% bonifikatę.
Abonament RTV jest formą opodatkowania i to wtórnego - dlaczego ten relikt minionej epoki nadal funkcjonuje ?
Uważam, że płacąc abonament telewizji kablowej nie powinienem płacić po raz drugi KRRT to operator kablówki powinien dzielić się zyskiem z nimi. Co na to prawnicy ?
levy9 / 2006-12-21 23:55
masz racje!!!!

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

kuchnia / 217.153.211.* / 2006-12-21 18:49
złodzieje - banda polskich decydentów!!!. Od kiedy to daruje się dłużnikom? Biedni płacą a bogaci się z nich śmieją. Widocznie ten wspaniałomyślny poseł sam nie płaci abonamentu. Oszukujecie panowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

kuniu / 194.106.210.* / 2006-12-21 18:23
niech lepiej dopłacają tym którzy na to patrzą. tkm się dopchaliśmy do radiokomitetu i on naszą tubą jest to cała prawda o TVP

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

fricik / 83.23.137.* / 2006-12-21 17:17
mam umowę z kablówką niech oni płacą z TVP nie podpisywałem żadnej umowy ,
kuniu / 194.106.210.* / 2006-12-21 18:25
i tu cię mają przejż na własny talerz

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

gita zylowska / 80.53.15.* / 2006-12-21 16:48
Nie zalegałem nigdy z opłatą 34 lata więc niech tera łaskawy PIS pozwoli mi nie płacic juz do końca życia!!!!!!!!

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

nipoprawny optymista / 83.30.101.* / 2006-12-21 16:19
A jeśli udowodnię że płacę abonament to projektodawcy ustay z PiS w nagrodę dają mi 100% zniżkę na abonament do końca życia

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

obywatel 5 rp / 81.210.89.* / 2006-12-21 15:54
Nie zapłace wam nigdy tego złodziejskiego podatku za moherową telewizjęktórej nie oglądam, mam was gdzieś, zaróbcie sami sobie te pieniądze a nie kradnijcie od uczciwego obywatela ogłupianego durną "darmową" polską kaczą telewizją

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

skaner1 / 217.17.35.* / 2006-12-21 11:55
A co z tymi którzy UCZCIWIE placili przez tyle lat?????
Po prostu znowu ktoś ich wyr.....ałłłłłłłł!!!!! Takie prawo - jacy jego TWÓRCY - żałosne, żałosne, żałosne, żałosne,żałosne - wstyd mi za nasze głowy Państwa.

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

jliber / 212.180.147.* / 2006-12-21 09:27
To już trzeba być albo starym albo głupim żeby dobrowolnie sponsorować rządowe programy propagandowe.

Re: Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

AT / 83.18.191.* / 2006-12-21 07:58
Abolicja abonamentowa :D