Igrzyska w Karpaczu i Szklarskiej Porębie?

Na początku roku pojawiły się doniesienia o pomyśle wspólnej organizacji w 2030 r. zimowych igrzysk olimpijskich z Czechami. Jak informowała redakcja WP SportoweFakty w naszym kraju zawody miałyby się odbyć w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Jeleniej Górze i Szczyrku.  Z kolei czeskie miasta zaangażowane w imprezę to: Harrachov, Spindleruv Mlyn, Mala Upa, Pec pod Snezkou oraz Liberec i Praga.

Na decyzję MKOL ws. organizacji zimowych igrzysk olimpijskich trzeba będzie jeszcze sporo poczekać, gdyż zostanie ona ogłoszona dopiero 2023 roku. Jest więc czas, by przemyśleć, czy tak kosztowne w organizacji wydarzenie jest na nasze możliwości. Całość to wydatek około 15 miliardów złotych. Z kolei sama kandydatura to koszt 250 mln.

Gdy Polska snuje plany wielkiej sportowej imprezy w Karkonoszach, inne państwa rezygnują z tego typu inicjatywy na bardzo wczesnym etapie.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Stanisław Maruszewski
2017-02-13 01:33
Impreza niewątpliwie ważna i potrzebna. Trzymamy kciuki!
pfff
2017-02-12 21:08
Ma to sens??? Jaki??? Zrobić plac zabaw???
benek
2017-02-12 17:23
Widzę, że głównie hejterzy tutaj nadają. Jakaś frustracja spowodowana wypadkiem Szydłowej? Pogonili was z innych portali, że tutaj wylewacie żółć? A jak tam miesięcznica smoleńska? Już odrobiona? Siedźcie w swoich mentalnych norach i nie wychylajcie się z nich. Nikt nie traktuje poważnie takich hejterów, niepotrzebnie trzeba przez was dużo komentarzy przewijać żeby znaleźć coś sensownego.
Pokaż wszystkie komentarze (52)