PILNE! Brexit ruszył. Dokumenty od brytyjskiej premier już w rękach szefa Rady Europejskiej

Mark Zuckerberg

Twórca Facebooka, piąty najbogatszy człowiek świata, po 12 latach wraca na uczelnię, by zdobyć wreszcie tytuł naukowy. Nie będzie jednak zdawał egzaminów i uzupełniał braków w zajęciach.

Jak poinformował Harvard na swojej stronie internetowej, Zuckerberg wygłosi mowę pożegnalną w trakcie uroczystości zakończenia roku akademickiego, co oznacza jednoczesne nadanie honorowego stopnia naukowego tej szacownej uczelni, której miliarderowi nie udało się ukończyć w normalnym toku.

Twórca najpopularniejszego serwisu społecznościowego budowę swojego imperium rozpoczął na studiach. Jednak Harvardu nie ukończył, gdyż całkowicie pochłonęło go właśnie tworzenie Facebooka. Z uczelni odszedł w 2004 r. nie uzyskując dyplomu z informatyki, którą studiował.

Jeśli zostałby dyplomowanym programistą, zarabiałby ok. 60 tys. dolarów rocznie. Jako szef Facebooka co prawda otrzymuje symboliczne wynagrodzenie w wysokości 1 dolara, jednak stworzona przez niego firma w ubiegłym roku "zarobiła" na czysto 10,22 mld dol.

Również w gronie polskich biznesmenów znaleźć możemy wiele przykładów miliarderów bez wykształcenia.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
willbebetter
2017-03-28 09:03
TO SĄ TYLKO DOBRZE OSADZONE SŁUPY ........ a reszta przygląda się i rządzi za kotarą
Karina
2017-03-20 10:10
"?Bogusław Cupiał
Technikiem transportu kolejowego jest z kolei założyciel i twórca potęgi Tele-Foniki.
Biznesmen pochodzący ze Sławkowa, nim zajął się biznesem, zawodu uczył się w kolejowej szkole w Sosnowcu.
Obecnie jest dziewiątym najbogatszym Polakiem z majątkiem szacowanym na 2,35 mld zł. Stworzona przez niego firma jest trzecim producentem kabli i przewodów w Europie" - a jak przejął krakowskie dobrze prosperujące zakłady "Kabel" to o tym cicho sza jak śpiewa G.Turnau - w tamtym okresie technik kolejowy z kasą na zakup przedsiębiorstwa,koń by się uśmiał
Kibic
2017-03-19 20:13
Wszystkich łączy dobry kontakt ze służbami specjalnymi .
Pokaż wszystkie komentarze (137)