Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brak zdecydowania eurodolara

0
Podziel się:

Wczorajszy dzień przyniósł spore wahania na eurodolarze. Rano kurs głównej pary walutowej, niesiony słabymi danymi ze Strefy Euro, spadał osiągając dzienne minimum na poziomie 1,4385.

Wczorajszy dzień przyniósł spore wahania na eurodolarze. Rano kurs głównej pary walutowej, niesiony słabymi danymi ze Strefy Euro, spadał osiągając dzienne minimum na poziomie 1,4385.

Słabsza dynamika wzrostu PKB w drugim kwartale jak i gorsze dane dotyczące dynamiki sprzedaży detalicznej Eurolandu dały impuls do wyprzedaży wspólnotowej waluty. Wynika z tego, że inwestorzy coraz sceptyczniej podchodzą do możliwości szybkiej poprawy kondycji europejskiej gospodarki. Od godzin południowy nastąpiło jednak korekcyjne odbicie, które zmniejszyło poranne rozmiary zniżki. Przyczyn w tym przypadku należy upatrywać w odreagowaniu kursu ropy naftowej, która kosztuje już ponad 109 dolarów za baryłkę. Również podczas sesji za oceanem ruch aprecjacyjny euro był kontynuowany i obecnie kurs EUR/USD wynosi 1,4510.

Pary złotówkowe kontynuowały wczoraj ruch wzrostowy. Złotówka zarówno do dolara jak i do euro traciła na wartości. Kluczowym czynnikiem takiego obrazu rynku są obawy o spowolnienie gospodarcze w Polsce oraz niepewność co do przyszłych posunięć RPP. Eurozłoty podczas sesji w USA osiągnął poziom nawet 3,3762, jednak aktualnie kurs EUR/USD wynosi 3,3718. USD/PLN osiągnął zaś poziom najwyższy od lutego i teraz kurs tej pary walutowej to 2,3233.

Czwartek będzie obfitował w ważne publikacje makroekonomiczne. O godzinie 13.45 poznamy wysokość stóp procentowych w Strefie Euro. Oczekuje się pozostawienia głównej stopy na niezmienionym poziomie 4,25%. Następnie o 14.15 nastąpi publikacja dotycząca zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wg ADP w USA. Przewidywana wartość to -30 tys. względem 9 tys. w poprzednim okresie. Piętnaście minut później opinii publicznej zostaną podane dwie informacje.

Pierwsza z nich to ilość zasiłków dla bezrobotnych za oceanem. Przewiduje się 425 tys. w stosunku do 425 tys. w zeszłym tygodniu. Druga, to natomiast komunikat po posiedzeniu EBC, w którym Jean Claude Trichet najprawdopodobniej odniesie się do spadających cen ropy i ich wpływu na przyszłą inflację. Ostatnią publikacją, godzina 16.00, będzie indeks ISM dla sektora usług w USA. Oczekiwana wartości to 49,5 pkt. wobec 49,5 pkt. w poprzednim miesiącu.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)