Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dane z USA nie bez większego wpływu na złotego

0
Podziel się:

Wydawało się, że po odczycie ADP ze środy nie będzie już żadnych nadmiernych niespodzianek... a jednak.

Dane z USA nie bez większego wpływu na złotego

Dzisiaj o godz. 14:30 naszego czasu Departament Pracy podał, że liczba etatów poza sektorem rolniczym wzrosła w grudniu tylko o 103 tys., podczas kiedy szacunki mówiły o 175-200 tys. Jednocześnie do 9,4 proc. z 9,8 proc. spadła stopa bezrobocia (oczekiwano 9,7 proc.).

Te dane są umiarkowanie dobre, ale nie będą w stanie podtrzymać trendu spadkowego na EUR/USD w krótkim terminie, co już widać – nie udało się trwale zejść poniżej 1,2960. Jednocześnie Ben Bernanke przemawiając przed Senacką Komisją Budżetową Kongresu przyznał, że widać wprawdzie oznaki ożywienia, które może być trwałe, ale jego tempo wciąż jest niewystarczające do znaczącej poprawy sytuacji na rynku pracy.

Szef FED nie widzi też zagrożenia inflacją – to niejako wbrew opiniom niektórych uczestników rynku. Z tego tytułu też trudno o krótkookresowe wsparcie dolara, który w ostatnich dniach wyraźnie przecież zyskał. Tym samym w krótkim terminie korekta EUR/USD w górę jest jak najbardziej prawdopodobna. Raczej nie będzie ona długa, gdyż już w środę i czwartek odbędą się przetargi obligacji w Portugalii, Hiszpanii i Włoszech, na których wyniki wspólna waluta może być dość wyczulona...

W kraju złoty pozostał dzisiaj stabilny. Takie dane z USA są dobre dla złotego, gdyż ani nie budzą niepokoju o utrzymanie ożywienia w amerykańskiej gospodarce, ale i też nie przemawiają za nadmiernym wzrostem rentowności długoterminowych obligacji rządu USA, co mogłoby mieć negatywny wpływ na inwestycje na rynkach wschodzących. W przyszłym tygodniu uwagę skupią dopiero czwartkowe dane o grudniowego inflacji CPI. Dzisiaj Elżbieta Chojna-Duch z RPP nie wykluczyła z tego tytułu podwyżki stóp procentowych w styczniu.

*EUR/USD: *Nie udało się trwale zejść poniżej wsparcia na 1,2960 stąd też niezależnie od dzisiejszego minimum w okolicach 1,2935, pozostaje ono nadal kluczowe. Korekta wzrostowa jest coraz bardziej prawdopodobna. Trwalsze naruszenie 1,30 może otworzyć drogę do ruchu w stronę 1,3050 (minimum z 23 grudnia b.r.), a dalej do 1,32.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)