Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lepsze dane o sprzedaży w strefie euro

0
Podziel się:

Kurs EUR/USD praktycznie nie zareagował na opublikowane dziś dane nt. sierpniowej sprzedaży detalicznej w strefie euro, testując o godzinie 11:10 poziom 1,3865 dolara (1,3863 tuż przed danymi).

Lepsze dane o sprzedaży w strefie euro

*Kurs EUR/USD praktycznie nie zareagował na opublikowane dziś dane nt. sierpniowej sprzedaży detalicznej w strefie euro, testując o godzinie 11:10 poziom 1,3865 dolara (1,3863 tuż przed danymi). *

Dynamika sprzedaży detalicznej wzrosła w sierpniu o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca i spadła o 1,8 proc. rok do roku. Są to dane lepsze od prognoz, które zakładały odpowiednio wzrost o 0,1 proc. i spadek o 2,4 proc.

Jednocześnie w górę zostały skorygowane lipcowe dane. Ostatecznie sprzedaż wzrosła wówczas o 0,1 proc. w relacji miesięcznej i spadła o 1,8 proc. w relacji rocznej, wobec szacowanych przed miesiącem spadków o odpowiednio 0,4 proc. i o 2,8 proc.

W piątek kurs EUR/USD, który w ostatnich czterech dniach dynamicznie spadał, ,,schodząc" wczoraj do poziomu 1,3746 dolara z 1,4613 na koniec poprzedniego, próbuje rosnąć. Póki co ruch ten należy traktować tylko i wyłącznie w kategoriach korekty. Zwłaszcza, że eurodolar nie zdołał nawet przełamać najbliższych krótkoterminowych oporów, które skupiły się w strefie 1,3890-1,3902 dolara. Tworzy ją kilkudniowa linia trendu spadkowego na wykresie godzinowym oraz wrześniowy dołek na tym samym wykresie, jak również psychologiczny poziom 1,39 i połowa wczorajszej czarnej świecy na wykresie dziennym.

Ewentualne wybicie powyżej opisane opory otworzy drogę do 1,3963 dolara, czyli do wrześniowego dołka na wykresie w kompresji dziennej. Dopiero przełamanie tej bariery postawi znak zapytanie przy tezie o korekcyjnym charakterze wzrostów.

Piątkowe wzrosty EUR/USD, to z jednej strony zwykła realizacja zysków z krótkich pozycji na EUR/USD. Ruch do góry mogą również napędzać obawy przed publikowanymi po południu raportami makroekonomicznymi ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy dowiedzą się jak we wrześniu kształtowała się stopa bezrobocia (prognoza: 6,1 proc.), zmieniało się zatrudnienie w sektorze pozarolniczym (prognoza: -90 tys.) oraz jaką wartość miał indeks ISM dla sektora usług (prognoza: 50 pkt.). Mając na uwadze inne dane napływające w ostatnim czasie z amerykańskiej gospodarki, można się obawiać gorszy od oczekiwań odczytów.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)