Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska waluta niebezpiecznie stabilna

0
Podziel się:

Notowania w Azji przyniosły deprecjację waluty amerykańskiej. Maksimum euro wyniosło 1,4807.

Polska waluta niebezpiecznie stabilna

Notowania w Azji przyniosły deprecjację waluty amerykańskiej. Maksimum euro wyniosło 1,4807.

Dziś poznamy indeks nastroju konsumentów z Eurolandu za sierpień. Oczekuje się odczytu na takim samym poziomie jak ostatnie (-20) pkt. Nastroje w gospodarce szacowane są na 88,9 pkt, przy poprzednim odczycie 89,5. Bardzo prawdopodobne jest potwierdzenie prognoz ze względu na sytuację gospodarczą. Z USA poznamy weryfikację deflatora i PKB za drugi kwartał. Informacje te jednak nie powinny mieć wpływu na notowania eurodolara.

Jak w każdy czwartek poznamy ilość noworejestrowanych bezrobotnych. Prognozuje się spadek do 427 tysięcy. Dziś poznamy również weryfikację bazowego wskaźnika wydatków konsumpcyjnych bez paliw i żywności za drugi kwartał. W związku z weryfikacjami danych makroekonomicznych w USA zmienność na rynku eurodolara może być podobna do tej z ostatnich kilku dni. Giełdy w Nowym Jorku zyskały na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 11502,51 pkt., tj. 0,75%. Być może inwestorzy mają nadzieję na poprawę w gospodarce po ostatnich odczytach makroekonomicznych z USA.

Złoto zyskało na wartości, potwierdzając tym samym deprecjację dolara. Metal ten osiągnął maksimum na poziomie 833,93 usd/oz.

O godzinie 08.09 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,4787 dolara.

Sytuacja techniczna eurodolara: po raz kolejny istotny wkład do obrazu tej pary wniosły zmiany z godzin sesji nocnej. To wtedy bowiem doszło do kolejnej reaktywacji byków, w konsekwencji czego wygenerowany został nowy lokalny szczyt na poziomie 1,4807. Miejsce to z technicznego punktu widzenia stanowi jednocześnie najbliższą barierę do dalszych wzrostów. Wsparcie stanowiące dolne ograniczenie kanału wzrostowego zarysowanego na przestrzeni ostatnich dwóch dni znajduje się obecnie w rejonie 1,4720 - 1,4730. Górne ograniczenie tego samego kanału zlokalizowane jest w pobliżu 1,4845. Poranny układ na wskaźnikach intra day podobnie jak wczoraj nie pozostawia zbyt wiele miejsca do dynamicznych wzrostów. Można w związku z tym przyjąć, że rozstrzygające co do kierunku będzie zachowanie się cen w widocznej od kilku godzin konsolidacji 1,4765 - 1,4807.

RYNEK KRAJOWY

Na rynku krajowym mogliśmy zaobserwować aprecjację naszej waluty. Euro osiągnęło w stosunku do złotego minimum na poziomie 3,3266. Amerykańska waluta natomiast 2,2453. Dziś nie poznamy żadnych ważniejszych informacji o charakterze makroekonomicznym z Polski. W związku z tym waluta nasza powinna pozostać pod wpływem rynku globalnego. Na złotym można zaobserwować utrzymywanie się kursu w górnym zakresie zmian. Giełda w Warszawie straciła na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2513,16 pkt., tj. (-1,22)%. Ze względu na wczorajsze zamknięcie w USA, dziś można spodziewać się wyższego otwarcia.

O godzinie 08.21 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,3315, a za dolara 2,2543 złotego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: USD/PLN - godziny sesji nocnej nie przynosząc wzrostów powyżej silnie zarysowanego oporu 2,2770 - 2,2800 wskazały na rosnące znaczenie strony podażowej. Za taki też sygnał przyjąć można nocny dołek w rejonie 2,2450. W dalszym ciągu silnym wskazaniem, co do możliwych zmian na tej parze jest zachowanie eurodolara. Najbliższy opór techniczny wyrysować można w pobliżu figury 2,2645.

Sygnalną kontynuacji osuwania się cen w niższe rejony będzie spadek poniżej 2,2450. Silne techniczne wsparcie zlokalizowane jest natomiast w okolicach figury 2,2045. Na rynku pary EUR/PLN notowania konsekwentnie podchodzą w rejon szczytu z 18.08.2008 3,3440. Brak wyraźniejszego odreagowania w trakcie godzin sesji nocnej pokazują, że pierwsza część dzisiejszej sesji może przynieść czasowe wyjście cen powyżej tego miejsca charakterystycznego. Wyraźne i do tego trwałe wzrosty powyżej bariery 3,3440 wydają się z punktu widzenia analizy technicznej jednak mało prawdopodobne. Najbliższe wsparcie zlokalizowane jest w rejonie 3,3130 - 3,3160.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)