Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|

RPP potencjalnie bez zaskoczeń

0
Podziel się:

Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian.

RPP potencjalnie bez zaskoczeń

Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian, w konsekwencji również PLN oscyluje blisko punktów odniesienia z wtorku.

Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,3032 PLN za euro, 4,0752 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0189 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9661 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,71 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym nie przyniosło większych emocji – także na notowaniach PLN. Inwestorzy czekają już na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy oraz na dalsze wskazówki co do przyszłej polityki monetarnej w USA. Scenariusz marcowej podwyżki stóp wydaje się być już przez rynki wyceniony (bazując na FED Funds oraz CME FED Watch prawdopodobieństwo takiego ruchu wynosi blisko 90 proc.), co przesuwa uwagę inwestorów w kierunku perspektyw i terminu dalszych podwyżek (potencjalnie 3x ruchy w tym roku).

Chwilowo temat wyborów we Francji został zepchnięty na dalszy plan, jednak w dalszym ciągu możemy zaobserwować podbicia awersji do ryzyka wraz ze wzrostem prawdopodobieństwa zwycięstwa Marie Le Pen. W szerszym ujęciu należy przede wszystkim śledzić sytuację na rynkach akcyjnych, gdzie po ostatnich rajdach pojawiło się ryzyko korekty i realizacji zysków – scenariusz ten najprawdopodobniej oznaczałby podbicie awersji do ryzyka również wobec walut EM.

Lokalnie brak jest istotniejszych czynników warunkujących wycenę PLN – wpływ dzisiejszej RPP będzie najpewniej neutralny, a inwestorzy pominęli ostatecznie zamieszanie wokół kandydatury na przewodniczącego PE.

W trakcie dzisiejszej sesji będziemy świadkami zakończenia posiedzenia RPP. Trudno jednak oczekiwać aby sama decyzja Rady wywołała emocje na rynku, gdyż szeroki konsensus rynkowy zakłada podwyżki stóp dopiero w I kw. 2018r. To na czym skupią się inwestorzy to dalsza retoryka RPP w zakresie ostatniego podbicia inflacji oraz publikacja marcowej projekcji NBP.

Z rynkowego punktu widzenia nie należy zakładać, aby wydarzenia powiązane z dzisiejszą RPP zdołały istotnie wpłynąć na notowania PLN. Na większości zestawień powiązanych z polską walutą obserwujemy utrzymanie szerokiej konsolidacji, w wyczekiwaniu na nowe impulsy z rynku globalnego.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)