Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|

Złoty słabszy, mimo dobrych danych

0
Podziel się:

Na rynkach globalnych obserwujemy lokalne realizacje zysków.

Złoty słabszy, mimo dobrych danych

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku PLN przyniosło nam utrzymanie słabszego złotego, jednak dynamika ruchu wyraźnie spadła. Z jednej strony możemy zakładać, iż jest to pochodną układu technicznego, gdzie wsparcie w rejonie 4,2550 EUR/PLN przyczyniło się do nieznacznego odreagowania. Z drugiej strony na rynkach globalnych obserwujemy lokalne realizacje zysków, które mogą mieć związek z obawami co do polityki monetarnej w USA.

Podobne ruchy spadkowe obserwowaliśmy również na innych zestawieniach EM. Wczorajsze „minutes” okazały się być jednak relatywnie gołębie sprowadzając wycenę dolara do 7-tygodniowych minimów. W dalszym ciągu jednak inwestorzy spekulują nt. ewentualnych podwyżek stóp przez FED przed końcem roku. W kraju otrzymaliśmy kolejne dobre dane związane z rynkiem pracy. Dynamika zatrudnienia w lipcu r/r wyniosła 3,2 proc., a wynagrodzeń 4,8 proc. Dane te potwierdzają dobrą sytuację na krajowym rynku pracy, co nie zmienia jednak założeń co do utrzymania bieżących stóp przez RPP w kolejnych miesiącach. W szerszym ujęciu PLN wchodzi obecnie w korektę umocnienia z początku sierpnia. W dalszym ciągu jednak rynek cechuje się niską aktywnością inwestorów.

W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda dane dot. dynamiki produkcji przemysłowej za lipiec, gdzie oczekuje się wzrostu o 1,3 proc. r/r. Ponadto poznamy odczyt w zakresie sprzedaży detalicznej również za ten okres (oczek. 4,2 proc. r/r). Uwaga inwestorów na rynku długu skupiona będzie na aukcji długu zaoferowanego przez MF o wartości 5-8 mld PLN. Na szerokim rynku warto tradycyjnie skupić się na popołudniowych wskazaniach makro z USA (wnioski o zasiłek, Philly FED, Conference Board).

Z rynkowego punktu widzenia na parach EUR/PLN i CHF/PLN obserwujemy próby osłabienia PLN na bazie odreagowania od mocniejszych wsparć. Teoretyczny zakres odbicia możemy szacować na 4,30 EUR/PLN i 3,97 CHF/PLN W przypadku GBP/PLN widoczne jest ustanowienie lokalnego minimum w rejonie 4,19 PLN. Wycena tej pary zależy jednak głownie od zachowania GBP na szerokim rynku.

Czwartkowy, poranny handel na rynkach finansowych nie przynosi istotniejszej zmiany na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Krajowa waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,2850 PLN za euro, 3,7914 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9472 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9464 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,726 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)