Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kursy walut po drugim expose premiera. Co dalej?

0
Podziel się:

Zobacz reakcję na drugie expose premiera oraz sprawdź, co w tym tygodniu będzie rzutowało na kurs polskiej waluty.

Kursy walut po drugim expose premiera. Co dalej?
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)

Kurs złotego w piątek słabł, ale rynki wiążą to raczej z domykaniem pozycji przed weekendem niż wystąpieniem premiera. Również dług pozostał niewrażliwy na wypowiedzi premiera. W przyszłym tygodniu kluczowe będą dane makroekonomiczne z polskiego rynku.

Premier Donald Tusk zapowiedział inwestycje rzędu 220 mld zł w łupki, energetykę, drogi, kolej i w gospodarkę z wykorzystaniem BGK, co pozwoli utrzymać tempo wzrostu. Łącznie z środkami z UE inwestycje mają wynieść 700-800 mld zł. Premier zastrzegł, że wszystkie zamierzenia mają być bezpieczne z punktu widzenia deficytu i długu.

- _ Piątkowa sesja była lekko korekcyjna, ale nie wiązałbym tego z wystąpieniem premiera, a raczej z domykaniem pozycji przed weekendem _ - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

- _ Jedyne, co zwróciło uwagę to wystąpienie ministra Rostowskiego o tym, że prezes NBP Marek Belka w przyszłym tygodniu przedstawi działania, które bank centralny zamierza podejmować, aby przeciwdziałać kryzysowi _ - dodał.

Sprawdź, jak w piątek złoty zachowywał się w stosunku do euro i dolara Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Źródło zbliżone do Narodowego Banku Polskiego, w rozmowie z PAP, poinformowało, że może chodzić o rozszerzenie zestawu instrumentów związanych z dostarczeniem płynności systemowi bankowemu, które znalazłyby zastosowanie w przypadku nasilenia się kryzysu i wystąpienia poważnych perturbacji.

- _ W sumie kończymy słabiej tydzień, w którym podjęto nieudaną próbę przebicia poziomu 4,06 złotego. W dalszym ciągu pozostajemy w szerokim paśmie konsolidacji 4,05-4,20. W przyszłym tygodniu należy zwrócić uwagę na inflację i dane o produkcji. Ze względu właśnie na to należy liczyć się w przyszłym tygodniu ze zwiększoną zmiennością _ - powiedział.

Co z polskim długiem?

Również rynek długu pozostał _ nieczuły _ na słowa premiera._ - Rynek za bardzo się nie przejął. Obawiano się, że może padnie zapowiedź wydatkowania środków z budżetu, ale kiedy okazało się, że nic takiego nie ma miejsca to zignorował _ - powiedział Marek Kaczor z PKO BP.

Dla długu również kluczowe będą dane makro. - _ O ile inflacja z punktu widzenia obligacji powinna pozostać neutralna, gdyż ostatnie wypowiedzi jasno wskazują na obniżkę stóp w listopadzie, o tyle kluczowa będzie produkcja. Jednak mimo wszystko, tak bardzo rynek zainwestował w spadki rentowości, że nie widzę powodów do wyprzedaży nawet mimo gorszych dla obligacji danych, czyli lepszych dla gospodarki. Spodziewam się trendu bocznego _ - powiedział. GUS poda dane o inflacji w poniedziałek, a o produkcji w środę.

Czytaj więcej w Money.pl
Euro za mniej niż cztery złote? Sprawdź prognozy analityków Eksperci mówią, jaki wpływ na polską walutę mogą mieć: decyzje RPP i interwencje na rynku.
Tak można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych Dzięki korzystaniu z kantorów internetowych zarobić mogą nie tylko kredytobiorcy, ale również firmy.
Wreszcie duży debiut na giełdzie. Łakomy kąsek? Minister Skarbu chce pozbyć się wszystkich udziałów w spółce, a inwestorzy mogą zapisywać się na akcje aż za 25 tys. złotych.
waluty
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)