Piłka nożna - LM - Arsenal Londyn wygrał z Borussią Dortmund

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - Borussia Dortmund - Arsenal Londyn - grupa F

Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z Borussią Dortmund 1:0 (0:0) w najciekawszym meczu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Przed dwoma tygodniami niemiecki zespół wywiózł z Londynu trzy punkty, zwyciężając 2:1 i sytuacja w tabeli przed środowym spotkaniem była niezwykle ciekawa. Oba zespoły miały na koncie po 6 punktów i ewentualne zwycięstwo znacznie przybliżyłoby do 1/8 finału którąś z ekip.
Gola na wagę trzech punktów strzelił w 62. minucie Aaron Ramsey, który wykorzystał podanie Oliviera Giroud.
W składzie gospodarzy całe spotkanie rozegrał, Robert Lewandowski, a kapitan reprezentacji Polski - Jakub Błaszczykowski - zszedł z boiska w 74. minucie meczu.
W bramce "Kanonierów" dobry występ zaliczył Wojciech Szczęsny,
W drugim meczu grupy F Napoli pokonało Olympique Marsylia 3:2 i awansowało na drugie miejsce.