Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Małopolsce dobiegła końca akcja "Książka dla powodzian"

0
Podziel się:

Ponad 1 tys. książek zebrali pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i
podległych placówek w ramach akcji "Książka dla powodzian" - poinformowało w poniedziałek biuro
prasowe urzędu.

Ponad 1 tys. książek zebrali pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i podległych placówek w ramach akcji "Książka dla powodzian" - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe urzędu.

Książki trafią do najbardziej poszkodowanych przez powódź gminnych bibliotek w regionie.

Akcja trwała miesiąc. Do biblioteki Urzędu Marszałkowskiego, gdzie odbywała się zbiórka, przynoszono lektury, słowniki, poradniki, albumy, eseje, komiksy, opracowania krytyczno-literackie oraz literaturę piękną i dziecięcą.

"+Alchemik+ P. Coelho, +Harry Potter i kamień filozoficzny+ J. K Rowling, +Dzieła zebrane+ Stanisława Lema, +Ziemia, rośliny, zwierzęta+ Larousse'a, +Ilustrowana historia świata+ - te m.in. tytuły zasilą zasoby gminnych bibliotek. Wszystkie książki są w bardzo dobrym stanie" - zapewniają urzędnicy.

W wyniku powodzi w Małopolsce ucierpiało 7 bibliotek gminnych - po dwie w Muszynie i Gromniku oraz w Szczurowej, Zaborowie i Chełmcu.

Zorganizowana przez urzędników zbiórka książek to nie jedyna pomoc, na jaką mogą liczyć małopolskie biblioteki. Poszkodowane w powodzi placówki otrzymują wsparcie z grantów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach akcji "Powódź! Pomagamy!".

Według Urzędu Marszałkowskiego, w pierwszej turze akcji, która trwała do 15 czerwca, przyznano pomoc finansową o łącznej kwocie ponad 360 tys. zł dla poszkodowanych w powodzi 28 szkół i bibliotek działających na wsiach lub w małych miastach. Środki mogą być przeznaczone na odnowienie zniszczonego wyposażenia - m.in. zakup pomocy dydaktycznych, książek, komputerów i mebli. (PAP)

czo/ hes/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)