Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowy rekord WIG20

0
Podziel się:

Krajowe dane makroekonomiczne okazały się lepsze od prognoz, co poprawia średnioterminowe trendy gospodarki realnej. Na rynku akcji utrzymują się dobre nastroje.

Nowy rekord WIG20

*Krajowe dane makroekonomiczne okazały się lepsze od prognoz, co poprawia średnioterminowe trendy gospodarki realnej. Na rynku akcji utrzymują się dobre nastroje. *

Otwarcie czwartkowych notowań wypadło zdecydowanie powyżej ostatniego zamknięcia, co zawdzięczaliśmy przede wszystkim brakiem spadków na Wall Street oraz dobrej sesji w wykonaniu rynków azjatyckich.

Pierwsze godziny handlu na parkiecie zapowiadały spokojną sesję, co znalazło potwierdzenie w drugiej połowie notowań. Dopiero końcówka sesji przyniosła ożywienie popytu, który doprowadził do zamknięcia WIG20 na poziomie 2052 punktów

WIG20 przez większość sesji dryfował w wąskim kanale zmian, którego szerokość sięgnęła tylko 17 punktów. To bardzo mało, w szczególności wobec wcześniejszych sesji wzrostowych, które potrafiły przenieść kilkadziesiąt punktów zysku. Obrót na szerokim rynku sięgnął prawie 1,2 miliarda złotych, z czego około 72 procent przypadło na największe spółki. Blue chipy zyskiwały zdecydowanie szybciej niż małe i średnie spółki.

W trakcie sesji poznaliśmy wielkość stopy bezrobocia w miesiącu czerwcu, która wyniosła 10,7 procent wobec prognozy na poziomie 10,8 procent. Lepszy wynik do zasługa przede wszystkim prac sezonowych, które reanimują średnioterminowy trend wzrostowy bezrobocia w Polsce i w całej Europie. Pomimo to generalnie stopa bezrobocia zaskoczyła w końcu pozytywnie, zatem zawęziło się nieco miejsce do obniżki kosztu pieniądza w lipcu bieżącego roku.

Poznaliśmy także wielkość sprzedaży detalicznej w czerwcu i tutaj było także pozytywne zaskoczenie ale znacznie większego kalibru. Ankietowani analitycy oczekiwali wzrostu rzędu +0,4 procent licząc rok do roku, tymczasem okazało się, że mamy wzrost aż +0,9 procent licząc rok do roku. Należy przy tym pamiętać, że miesiąc wcześniej mieliśmy dynamikę na poziomie +1,1 procent, zatem spowolnienie wciąż jest odczuwalne.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)