Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Przenoszenie numerów. Czas Solorza

5
Podziel się:

Ponad 449,5 tys. - tyle numerów przenieśli użytkownicy w III kwartale, podał Urząd Komunikacji Elektronicznej. Najlepszy bilans dodatni ma tu sieć Premium Mobile, a wśród telefonów stacjonarnych Netia.

Polacy w ciągu ostatnich trzech miesięcy przenieśli blisko 450 tys. numerów
Polacy w ciągu ostatnich trzech miesięcy przenieśli blisko 450 tys. numerów (Bartosz Krupa)

Najwięcej osób zmieniło operatora w lipcu. Wtedy wyemigrowało 151,8 tys kart SIM. Kwartalnie największą liczbę numerów pozyskali Play (121,449 tys.), Orange (93,238 tys.) oraz Plus (92,150 tys.). Najwięcej użytkowników opuściło zaś: Play (143,924 tys.), Orange (117,195 tys.) i T-Mobile (88,870 tys.).

Premium Mobile to operator wirtualny należący do Zygmunta Solorza. Kapitałowo powiązany jest on z Grupą Cyfrowy Polsat. W III kwartale tego roku Premium Mobile był 15,67 tys. użytkowników nad kreską. Ta liczba to różnica między liczbą osób, która odeszła z Premium, a tymi, którzy przeszli do do operatora od innych telekomów. Na drugim biegunie w tej klasyfikacji był Orange, który stracił blisko 24 tys. numerów – informuje „Rzeczpospolita”.

Ale to nie jedyne powody do zadowolenia dla Grupy Cyfrowy Polsat. Sieć Plus GSM pozyskała 10,85 nowych numerów. Spółki z grupy Netii zdobyły prawie 3,2 tys. numerów, podczas gdy Aero 2 – 4,54 tys.

Zobacz także: Play chce walczyć o klientów telewizją w telefonie

Nieznaczny (140 numerów) dodatni bilans uzyskał także T-Mobile Polska. P4, operator sieci Play, nadal pozyskuje najwięcej numerów, ale także najwięcej ich traci. Do Play przeszło bowiem 121,449 numerów, a opuściło go - 143,924. To oznacza, że ogółem Play stracił aż 22,47 tys. numerów. Na blogu korporacyjnym dane te skomentował Marcin Gruszka, rzecznik Playa. Podkreślił on, że w segmencie post-paid bilans firmy i tak jest dodatni. „Pokazuje to idealnie, że nasza strategia skoncentrowana na kliencie działa i ma się dobrze” – napisał.

W sumie w ciągu ostatniego kwartału pomiędzy sieciami komórkowymi w Polsce emigrowało blisko 450 tys. numerów.

W użyciu przez Polaków nadal są telefony stacjonarne. I ich abonenci też migrują. Ogółem Polacy przenieśli 98,7 tys. numerów. Najwięcej – do Inei (8,36 tys) oraz T-Mobile (8,17 tys.) i Polkomtel (6,3 tys.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

telekomunikacja
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Sławek
6 lat temu
Miałem telefony w Play, TV w Cyfrze +. Próba przedłużenia tych umów oznaczała podniesienie opłat, które miały niby rekompensować bezpłatne dodatkowe usługi/kanały - dla mnie totalnie niepotrzebne. Po długich bezowocnych negocjacjach przeniosłem się do Premium Mobile i Cyfrowego Polsatu - jest taniej o 40% (w obu przypadkach), jakość usług porównywalna. Przy przedłużaniu umowy na LTE w Cyfrowym Polsacie - obniżono mi abonament z 60 zł do 45 zł. I w ten sposób jestem w "stajni" Solorza. Oni chyba wiedzą, jak rozmawiać w Polakami - w odróżnieniu od międzynarodowych korporacji.
Juri
6 lat temu
Może czas wracać do Moskwy?
1302
6 lat temu
Disc jockey szczerzy kły z nad konsolety ! Wolę nie mieć telefonu niż mieć od Solorza !
LOZA P4
6 lat temu
WIEMY KIM JEST PAN SOLORZ !!!!!!!!!!!!!!! I NIE SOLORZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DZIEKI NAM FUNKCJONUJE
, ..ii
6 lat temu
reklama i tyle