Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec korekty na rynku eurodolara

0
Podziel się:

W czwartek scenariusz wydarzeń na głównym rynku międzynarodowym nie odbiegał od obserwowanych podczas poprzednich dni. Dolar wyraźnie zyskiwał na wartości, przełamując bardzo istotne wsparcie przy cenie 1.2255.

W skali dnia kurs EURUSD spadł o 1 centa, kończąc dzień na poziomie 1.2175.

Wspólnej walucie wyraźnie zaszkodził odczyt danych o dynamice produkcji przemysłowej w czerwcu. Jak podał Eurostat, produkcja przemysłowa wzrosła o 0.3% w ujęciu miesięcznym i o tyle samo w ujęciu rocznym, a więc poniżej oczekiwań rynku i jednocześnie zrewidowane w dół zostały dane z maja do poziomów -0.4% m/m i 0.0% r/r. Pozytywnym elementem publikacji jest niewątpliwie wysoka dynamika produkcji przemysłowej w największej gospodarce Eurolandu (1.0% w ujęciu miesięcznym). Zgodne z oczekiwaniami okazały się natomiast informacje o inflacji w Strefie Euro, gdzie wskaźnik CPI w lipcu wzrósł do poziomu 2.2% w ujęciu rocznym. Był to szósty z kolei miesiąc, kiedy inflacja pozostawała powyżej celu inflacyjnego ECB (2%), którego zdaniem wzrost cen konsumpcyjnych powinien pozostać granicach 1.8% - 2.2%. Dane te wspierają tezę, iż pomimo wolnego wzrostu gospodarczego europejskie władze monetarne nie zdecydują się w tym roku na obniżkę stóp procentowych.

Z kolei z gospodarki amerykańskiej nie mieliśmy bardziej istotnych informacji. Tygodniowy raport z rynku pracy przeszedł bez większego echa, podobnie jak publikacja wskaźnika wyprzedzającego koniunkturę. Natomiast bardzo pozytywnie wypadł odczyt indeksu koniunktury z regionu Filadelfii. Indeks główny wzrósł w sierpniu do 17.5 pkt. wobec 9.6 pkt. w lipcu, pozytywną tendencję zanotowano w subindeksach zatrudnienia i nowych zamówień, co dobrze świadczy o perspektywach dalszego rozwoju w tym sektorze gospodarki.

W dniu dzisiejszym nie otrzymamy żadnych istotnych informacji makroekonomicznych, o zachowaniu inwestorów będą zatem decydować czynniki techniczne. Najbliższe wsparcie można umiejscowić przy cenie 1.2170 (poziom 61.8% zniesienia Fibonacciego pomiędzy 1.1980 a 1.2480) a następne przy 1.2070. Silny opór pozostaje przy poziomie 1.2255 i biorąc pod uwagę dominujący kierunek powinien skutecznie powstrzymać ewentualne wzrosty.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)