Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty odrabia wcześniejsze straty

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień przyniósł kontynuację wczorajszego odwrotu z okolic 3.3050. Złoty nadal się umacnia i dziś kurs zszedł już do okolic niedawnej strefy oporu, która obecnie jest poziomem wsparcia, czyli 3.2750.

USD/PLN
Dzisiejszy dzień przyniósł kontynuację wczorajszego odwrotu z okolic 3.3050. Złoty nadal się umacnia i dziś kurs zszedł już do okolic niedawnej strefy oporu, która obecnie jest poziomem wsparcia, czyli 3.2750. Przypomnę, że wczorajszy zwrot odbył się niemal z poziomu górnego ograniczenia miesięcznej formacji kanału wzrostowego, a zatem obecnie nie byłoby niczym dziwnym umocnienie złotego do okolic ograniczenia dolnego, które aktualnie zlokalizowane jest przy cenie 3.24. Przebicie tego poziomu sygnalizowałoby zakończenie aktualnej presji popytowej na amerykańską walutę. Póki co, krótkoterminowi posiadacze dolara względem złotego mają przewagę.

EUR/PLN
Umocnienie krajowej waluty widoczne jest także na parze eurozłotego. Nie udało się popytowi trwale wyprowadzić cen ponad linię szyi miesięcznej formacji odwróconej RGR. Tym samym nie można tu nadal mówić o krótkoterminowym sygnale kupna, którego wygenerowanie miałoby szansę doprowadzić do aprecjacji euro w stronę 4.00. Póki co, nadal posiadacze złotego mają tu przewagę i dalsze umacnianie krajowej waluty jeszcze bardziej oddaliłoby perspektywę koncepcji RGR. Kluczowym wsparciem jest nadal cena 3.87, której przekroczenie winno doprowadzić do silnego umocnienia krajowej waluty. W nieco bardziej odległej perspektywie spodziewałbym się wówczas spadku w stronę 3.60, czyli poziomu docelowego, wynikającego z wysokości 161,8% fali wzrostowej marzec - kwiecień.

PLN BASKET
Do złotego traci dziś oczywiście również koszyk. Wczoraj nie udało się tu popytowi wybić ponad opór przy 3.62 i w efekcie widoczne jest teraz cofnięcie. Przypomnę, że można tu również mówić o ukształtowaniu około 3-tygodniowej formacji klina zwyżkującego, która w tym układzie ma wymowę prospadkową (aprecjacja złotego). Jego dolne ograniczenie to obecnie poziom 3.58 i jego wyraźne przekroczenie winno doprowadzić do skierowania cen w stronę podstawy klina, czyli wrześniowych minimów, zlokalizowanych przy poziomie 3.5035. Wyraźne wyjście nad strefę oporu 3.62 - 3.63 kazałoby się spodziewać wzrostu w stronę 3.69, czyli okolic kolejnego, podażowego poziomu (górne ograniczenie sierpniowej konsolidacji w połączeniu z ostatnim, 61,8% zniesieniem ostatniego spadku).

GBP/PLN
Na parze funta względem złotego oporem okazał się poziom 5.80 i z tych okolic obserwujemy umocnienie złotego. Jego przekroczenie kazałoby się spodziewać kontynuacji wzrostu w stronę górnego ograniczenia kanału spadkowego, które aktualnie zlokalizowane jest przy cenie 5.88. Jest to poziom, do którego można mówić o utrzymywaniu średnioterminowej przewagi przez posiadaczy krajowej waluty. Wybicie z tego kanału górą stanowiłoby już w mojej ocenie zapowiedź początku nieco głębszej korekty spadku, z jakim od maja mamy do czynienia. Wsparcie nadal znajduje się w rejonie niedawnych minimów, czyli 5.70 - 5.71. Jego przełamanie sprowadzałoby kurs w stronę ograniczenia dolnego kanału, które aktualnie zlokalizowane jest przy cenie 5.6750.

CHF/PLN
Na parze franka względem złotego dzisiejszy dzień również stoi pod znakiem aprecjacji złotego. Oporem okazało się tu dolne ograniczenie niedawnej formacji rozszerzającego trójkąta, z którego ceny wybiły się dołem. Obecnie można tu w tym układzie mówić również o wewnętrznej linii trendu. Obecnie zlokalizowana jest ona przy cenie 3.5350 i jej przełamanie (filtr 3.54) sugerowałoby pogłębienie korekty ostatniej fali umocnienia złotego. Kurs oscyluje od maja w spadkowym kanale i po wrześniowej obronie dolnego ograniczenia formacji obecnie należałoby się spodziewać skierowania cen w stronę ograniczenia górnego, które obecnie znajduje się przy cenie 2.58. Wsparciem pozostają wrześniowe minima w okolicach 2.49 (pokrywają się również z marcowymi dołkami) i ich przekroczenie winno doprowadzić do wyznaczenia kolejnej, silnej fali umocnienia złotego, ale tym razem już o charakterze średnioterminowym. Celem stałby się wówczas poziom 2.30, czyli 161,8% wysokości fali wzrostowej marzec - kwiecień.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)