Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Polski lider recyklingu nie kupił holenderskiej spółki. Negocjacje jeszcze potrwają

1
Podziel się:

Zarządowi Elemental Holding nie udało się przed końcem ubiegłego roku ustalić wszystkich warunków przejęcia holenderskiej spółki. Rozmowy potrwają jeszcze trzy miesiące.

Paweł Jarski, prezes Elemental Holding chciał do końca ub.r. kupić holenderską firmę
Paweł Jarski, prezes Elemental Holding chciał do końca ub.r. kupić holenderską firmę

Zarządowi Elemental Holding nie udało się w planowanym terminie ustalić warunków przejęcia holenderskiej spółki. Rozmowy potrwają jeszcze dwa miesiące.

Elemental Holding przedłużył do 1 marca negocjacje, których przedmiotem jest określenie zasad i warunków nabycia pakietu kontrolnego holenderskiej spółki z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych. Pierwotnie transakcja miała zostać przeprowadzona do końca ub.r.

Spółka, której udziały mają być przedmiotem transakcji, jest na rynku holenderskim wiodącym przedsiębiorstwem, specjalizującym się w recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych oraz złomu elektroniki, osiągając przychody na poziomie 16 mln euro rocznie.

Zlokalizowana jest w centralnej części Holandii, ma profesjonalny zakład recyklingu, wyposażony w linie do demontażu, separacji, cięcia i mielenia odpadów oraz diagnostyki monolitu ceramicznego i frakcji elektronicznych. Sieć zakupowa spółki obejmuje kraje Beneluksu.

To zresztą niejedyna planowana inwestycja zagraniczna Elemental Holding. Prawdopodobnie dostanie zresztą w tym wsparcie od państwowego PFR.Fundusz wyraził intencję zakupu 49 proc. udziałów w litewskiej spółce zależnej Elemental Holding - UAB "EMP recycling".

Zobacz także: Zobacz również: Polski Fundusz Rozwoju powoła dwa fundusze. Chce pomóc startupom

- Elemental Holding jest obecnie jednym z najsilniejszych graczy w Europie na rynku recyklingu - powiedział prezes Paweł Jarski przy okazji ogłaszania umowy z PFR. - Dzięki dobrze przygotowanym akwizycjom mamy mocną pozycję na rynku skandynawskim, brytyjskim, w krajach Beneluksu oraz w Europie Środkowej i Wschodniej - dodał.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
observer
6 lat temu
[cytat] w centralnej części Holandii, ma profesjonalny zakład recyklingu, wyposażony w linie do demontażu, separacji, cięcia i mielenia odpadów oraz diagnostyki monolitu ceramicznego i frakcji elektronicznych. Sieć zakupowa spółki obejmuje kraje Beneluksu No właśnie, jest to dla nas Polaków wzór do naśladowania ponieważ w Polsce na złomowiskach marnowane są miliony ton cennych surowców wskutek wrzucania do jednego kontenera praktycznie wszystkiego bez żadnego rozbierania, separacji i odzysku surowców do powtórnego użytku. Dotyczy to głównie samochodów których tysiące zostały zwiezione z całej Europy i od kilkunastu lat ten proces ciągle trwa. Zadziwiający jest brak reakcji Rządu w tą sytuację aby tworzyć warunki i zachętę do rozbierania i odzysku wszystkiego co da się odzyskać jak to robią np. Chińczycy z urządzeniami sprowadzanymi ze złomowisk w USA.