Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Rynek pracy w Polsce. Coraz chętniej przeprowadzamy się, aby dostać dobrze płatny etat

1
Podziel się:

Specjaliści i menadżerowie są gotowi do zmiany miejsca zamieszkania - 74 proc. z nich przeprowadziłoby się w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty pracy - wynika z siódmej edycji "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy". Najczęściej wskazywanym miastem jest Warszawa.

Po stolicy drugim miastem na liście fachowców, do którego chętnie się przeprowadzą, jest Wrocław
Po stolicy drugim miastem na liście fachowców, do którego chętnie się przeprowadzą, jest Wrocław (Vorwerk / Wikimedia Commons / Domena Publiczna)

W stolicy chce pracować co drugi specjalista lub menedżer (wzrost do 52 proc. z 31 proc.). Wrocław jest interesujący dla 38 proc. badanych. Rok temu był liderem na liście z podobnym odsetkiem 39 proc. Natomiast 33 proc. badanych specjalistów i menadżerów chętnie przeprowadzi się do Trójmiasta - spadek z 36 proc. rok temu.

- Warszawa jest naturalnym polskim pretendentem do walki o migrację korporacji, w tym największych na świecie banków czy funduszy inwestycyjnych, szukających nowej siedziby jako alternatywy dla Londynu. Dane rynkowe wskazują, że jest to miasto, w którym może zyskać zarówno firma - ze względu na potencjalnie niskie koszty funkcjonowania biznesu i dostęp do wykwalifikowanego personelu, jak i pracownik. Szanse na nowe miejsca pracy w prestiżowych organizacjach wyraźnie działają na wyobraźnię specjalistów i menedżerów - powiedział senior consultant Antal Finance &Accountancy Michał Borkowski.

Zobacz także: Ważne zmiany dla firm zatrudniających pracowników sezonowych ze Wschodu

Z badania wynika, że relokację zawodową do Krakowa deklaruje 28 proc. respondentów. To wynik, podobny do ubiegłorocznego - czwarte miejsce na liście.

Wśród pięciu najbardziej pożądanych miejsc zatrudnienia znajduje się też stolica Wielkopolski. Relokacja zawodowa do Poznania jest atrakcyjna dla co czwartego specjalisty i menedżera (26 proc.).

Badanie "Raport Płacowy Antal 2017" zostało przeprowadzone w okresie 24 lipca - 16 sierpnia 2017 roku metodą CAWI oraz CATI na próbie 1040 specjalistów i menedżerów z całego kraju, reprezentujących różne dyscypliny i branże.

giełda
praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Lol
6 lat temu
Co taka slaba pozycja Krakowa? Lol