Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Orlen połączy się z Lotosem? Tchórzewski: nie byłoby to złym rozwiązaniem

9
Podziel się:

Wraca temat stworzenia jednej wielkiej spółki paliwowej. O potencjalne połączenie Orlenu z Lotosem był we wtorek pytany minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Minister energii nie jest przeciwny pomysłowi połączenia paliwowych spółek, ale też się z tym nie spieszy.
Minister energii nie jest przeciwny pomysłowi połączenia paliwowych spółek, ale też się z tym nie spieszy. (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- Myślę, że to nie byłoby złym rozwiązaniem, ale trzeba jeszcze poczekać, bo to jest kwestia dokładnego zbadania, sprawdzenia przez oba zarządy, na ile to będzie korzystne - powiedział minister na antenie TVP Info.

Jak wyjaśnił, w całej Unii zanika rywalizacja między firmami działającymi na terenie jednego państwa, a zaczyna się rywalizacja międzypaństwowa. Dodał zarazem, że nie ma powodu, aby pilnie łączyć obie nasze spółki paliwowe.

Poniedziałkowa wypowiedź Tchórzewskiego ma podobny do tej sprzed tygodnia, kiedy o połączenie Orlenu i Lotosu pytał ministra "Dziennik".

Zobacz także: Zobacz też: Na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

Ministerstwo Energii nie pracuje nad połączeniem dwóch polskich spółek paliwowych - mówił wtedy Tchórzewski. - Możliwe, że spółki rozmawiały na ten temat. W Orlenie w ostatnim czasie nastąpiły zmiany kadrowe. Nie wiem, czy obecnie w sprawie fuzji cokolwiek się dzieje - wyjaśniał minister energii.

Jak stwierdził, ewentualne połączenie Orlenu i Lotosu nastręcza wielu problemów formalnych i logistycznych. Proces musiałby też zyskać akceptację urzędów antymonopolowych. Tchórzewski przyznał jednak, że z punku widzenia pozycji firmy w Europie, posiadanie jednego paliwowego giganta byłoby korzystne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Lisek
6 lat temu
Musieliście jakoś specjalnie rejestrować swoje zwierzęta, żeby użyć tej nowej ulgi na zwierzęta?
Marek
6 lat temu
Obie firmy muszą być prywatne i zawsze oddzielnie. Także banki.Inaczej nędza i komuna ( nawet nie faszyzm) w Polsce jest pewna.Premier i rząd wtrącający się do gospodarki winni być bezapelacyjnie sądzeni. Podobnie jak posłowie uchwalający w czasie pokoju deficyt budżetowy. Amen.
chichot histo...
6 lat temu
tak ,połączyć i nadać wspólną nazwę : CPN !!
mago
6 lat temu
ten burak zarządza ręcznie wszystkim i udaje że nie wie co sie dzieje?Straszy zarządy że wywali jak nie zrealizują jego najgłupszych pomysłów -patrz zakup EDFu (z miliard przepłacone)
mago
6 lat temu
To burak