Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Awaria Revolut. Poważne kłopoty z płatnościami, pieniądze znikały

49
Podziel się:

Popularny bankowy startup zaliczył awarię. Podczas płatności system pobierał pieniądze, ale nie realizował przelewu. Problemy mieli klienci z Polski i całego świata.

Revolut w Polsce chce odebrać klientów tradycyjnym bankom
Revolut w Polsce chce odebrać klientów tradycyjnym bankom (Revolut)

Popularny bankowy startup Revolut zaliczył poważną awarię. Podczas płatności system pobierał pieniądze, ale nie realizował transakcji. Problemy mieli klienci z Polski i całego świata.

Na koncie o kilkaset złotych mniej, ale płatność nie przeszła. Coraz popularniejszy na świecie i w Polsce Revolut zaliczył sporą awarię. O kłopotach brytyjskiej platformy, która od marca tego roku zdobywa klientów w Polsce, poinformował nas czytelnik za pośrednictwem formularza na stronie Dziejesie.wp.pl.

Problemem okazała się płatność w hotelu w Niemczech. System pobierał pieniądze, ale nie realizował płatności. W skrócie: klient na koncie ma mniej, a hotelarz wciąż czeka na płatność. I to wcale nie chodzi o małe pieniądze. Z innego konta czytelnik musiał wyłożyć kilkaset złotych. Revolut prosił, by korzystać z innych kart.

Problemy zgłaszali użytkownicy z całego świata. Podobne perypetie opisywali w mediach społecznościowych. W aplikacji firma przeprosiła i poinformowała o problemach już przy pierwszym uruchomieniu.

Jak informuje Revolut, to kwestia problemów technicznych. Firma nie wdaje się w żadne szczegóły. Zapewnia za to, że pieniądze zostaną zwrócone. Informują o tym konsultanci na czatach. Nasz czytelnik, pan Tomasz, zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do obsługi klienta. Usłyszał, że pieniądze odzyska. Termin? Jeszcze nieznany. Bankowy startup prosi swoich klientów o cierpliwość i załącza przeprosiny.

Zaledwie przed paroma tygodniami Revolut ogłosił, że pozyskał w Europie 2 mln klientów, przy czym Polska jest dla niego trzecim największym rynkiem, i pracuje nad uruchomieniem bezprowizyjnej platformy do inwestowania w akcje takich spółek, jak Apple czy Amazon.

Obecnie oferuje klientom alternatywę dla tradycyjnych banków. Bezpłatne konto mobilne z obsługą 25 walut, darmowe przelewy międzynarodowe i bezprowizyjne płatności na całym świecie. Działanie usług opiera się na aplikacji mobilnej.

Klient Revolut może też na całym świecie płacić zbliżeniowo kartą MasterCard lub Visa, unikając kosztów przewalutowania na jedną ze 130 walut lokalnych.

Usługi firmy obejmują także obsługę kryptowalut. Firma podkreśla, że jej klienci mogą "jednym kliknięciem" kupować, przechowywać lub wymieniać Bitcoina, Litecoina i Ethereum.

Revolut został powstał w Londynie w 2013 roku, na na rynek wszedł dwa lata później działa na rynku od 2015 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
Cumulus
5 lata temu
Czy dzisiaj Revolut też nie działa?
Karol
6 lat temu
Nie neguję przejściowych problemów,który bank ich nie miał.Przejrzalem swoją historię na Revolucie,3.7. płaciłem na Shell u w De 19,98 Euro ,bez najmniejszego problemu.Od piątku place w przeróżnych miejscach w Czechach,bez problemu.Te tłuste banki i ich sowicie opłacani prezesi staną na głowie,by podstawić nogę temu startapowi.Paragon z Shella do wglądu.
Michał
6 lat temu
30 czerwca doładowałem Revoluta za 60 dych zakup zrobiony bez problemu 1 lipca zamawiam ubera chcę przelać środki na Revoluta i nie mogę Powód Credit Agricole 1 lipca odpaliło 3d secure i zablokowało Google Pay oraz Revoluta Czas chyba zmienić bank...
Natalia
6 lat temu
Bujak się z nimi od niedzieli. Rozmawiałam już z dwiema osobami na chacie i żadna nie jest w stanie mi określić czadu zwrotu pieniędzy tylko zamykają chaty. Jakiś kosmos. Zzarlo mi pokaźna kwotę której nie odzyskam do powrotu do Polski. Wakacje mam z głowy
rębacz
6 lat temu
wyszli z Uni to straty musza nadrobić, angolskie firmy finansowe to same złodziejskie instytucje, patrz min. Provident
...
Następna strona