Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Oszustwo "na pracownika socjalnego". Policja ujawnia schemat

49
Podziel się:

Kilka tysięcy złotych straciła starsza kobieta, która padła ofiarą oszustki podającej się za pracownicę pomocy społecznej. Policja i MOPS przestrzegają przed podobnymi działaniami przestępców.

Oszustwo "na pracownika socjalnego". Policja ujawnia schemat
(ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Około 50-letnia kobieta, podając się za pracownika socjalnego, odwiedziła seniorkę w sobotę koło godziny 12, oferując pomoc w uzyskaniu dofinansowania na zakup leków. Kobieta wpuściła ją do mieszkania - opisuje sprawę sądecka policja.

Po krótkiej rozmowie, rzekoma pracownica socjalna poprosiła o rozmienienie pieniędzy. W ten sposób poznała miejsce, gdzie jej ofiara trzyma oszczędności. Później stwierdziła, że chce poznać warunki mieszkaniowe i skierowała seniorkę do innego pomieszczenia. Wykorzystała czas, aby zabrać wszystkie pieniądze i zbiec.

"Schemat działania oszustów się powtarza. Chcąc ustalić gdzie seniorzy przechowują swoje pieniądze proszą ich o rozmienienie zazwyczaj 100 lub 200 złotych. Obserwując do której szafki podchodzi właściciel domu i z której półki zabiera pieniądze, wie już gdzie ich szukać" - informuje policja.

Zobacz także: Zobacz także: "Gigantyczne nieporozumienie". Emocje w programie "Money. To się liczy":

Jak przypominają funkcjonariusze pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej można zweryfikować. Musza mieć przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, stanowiskiem służbowym, numerem legitymacji, pieczęcią i podpisem osoby wystawiającej ten dokument.

Policja zwraca też uwagę na fakt, że do zdarzenia doszło w sobotę, który nie jest dniem urzędowania takich służb, co już powinno wzbudzić czujność. Jak zaznaczają policjanci, złodzieje zazwyczaj wykorzystują naiwność starszych osób podając się "za handlowca", "za pana z gazowni", "za pracownika wodociągów", czy jak w tym przypadku za "pracownika socjalnego".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
kil
5 lata temu
juz od wielu ,wielu lak to"rzemiosło" daje wielu bandziorom niezłe dochody. Dlaczego nasz bierny rząd nie zmienia prawa na surowsze? no chyba ,ze to zwykła nieudolność , bierność za którą płaci społeczeństwo?
Ruina
5 lata temu
Policja słabo pomaga, udając, że nie wie, co to naruszanie miru domowego. Unika interwencji, gdy po wspólnotowym (prywatnym) budynku kręcą sie podejrzani osobnicy, udający najdziwniejszych niekiedy "pracowników". Przy próbach usunięcia intruzów przez mieszkańca, policjanci natychmiast przypominają przepis o "naruszaniu cielesności", na który sami lubią się powoływać, gdy ciągną kogoś do radiowozu. Starsze osoby są bezbronne i bez społecznej ochrony.
babcia
5 lata temu
kiedyś nikomu by do głowy nie przyszło okradać najsłabszych.Starych ludzi PiS kopnął w 4 litery,nie dał leków za darmo,za to 500 plus dla nierobów
SDBF
5 lata temu
Jeśli dla Sądow jest to niska sz.spol. To co się dziwić !
won
5 lata temu
i dobrze bo Stara krowa ma Kase i chce z opieki
...
Następna strona