Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Pluciński
|

Agencja Moody's obniżyła ranking Francji

0
Podziel się:
Agencja Moody's obniżyła ranking Francji
bFgoTJKd

W południe złoty był wyceniany przez inwestorów następująco: 4,1337 zł wobec euro, 3,2274 zł w stosunku do dolara amerykańskiego oraz 3,4317 zł za franka szwajcarskiego. Oznacza to nieznaczne osłabienie się złotówki względem tych walut. Raczej nie zwiastuje to jednak odwrócenia trwającego od połowy zeszłego tygodnia trendu umacniania się polskiej waluty. Tym bardziej, że utrzymuje się tendencja zwyżkowa na głównej parze – EUR/USD.

Wczoraj w nocy agencja Moody's obniżyła ranking Francji z najlepszego AAA do Aa1 z dalszą, negatywną perspektywą. W obliczu osiągnięcia kompromisów, które odsuwają w czasie zarówno problem sytuacji w Grecji, jak i problemy związane z klifem fiskalnym w USA informacja ta nie wpłynęła na pogorszenie nastroju inwestorów, tym bardziej, że dla większości nie była ona niespodzianką. Ekonomiści spodziewali się, że wcześniej, czy później taka decyzja zapadnie, tym bardziej, że jakiś czas temu ranking Francji został już obniżony przez agencję S&P.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora. Nie może on być traktowany jako rekomendacja przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

bFgoTJKG
alior bank
komentarze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)