Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Pluciński
|

FED pozostawił stopy bez zmian

0
Podziel się:
FED pozostawił stopy bez zmian
bFfEUxSd

Zgodnie z oczekiwaniami analityków stopy procentowe w strefie euro zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie. EBC przyznał, że na wczorajszym posiedzeniu nie dyskutowano nawet o możliwości ich obniżenia.

Stopa depozytowa wynosi 0% i mało prawdopodobne jest, aby EBC zdecydowało się na wprowadzenie ujemnej stopy. Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego wynosi 0,75%, a stopa pożyczek udzielanych bankom komercyjnym 1,5%.

Ważniejsze były słowa szefa EBC. Na konferencji prasowej Mario Draghi stwierdził, że EBC jest gotowe na rozpoczęcie operacji nieograniczonego skupu obligacji państw strefy euro (operacja OMT) w celu przywrócenia właściwego funkcjonowania polityki monetarnej w strefie euro. W ramach programu skupowane będą obligacje o terminie zapadalności do 3 lat. Uruchomienie skupu będzie możliwe z inicjatywy kraju, a jego warunkiem będzie podpisanie przez członka strefy euro listu intencyjnego z trojką (Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Centralny) i przyjęcie określonych zobowiązań.

bFfEUxSf

Na koniec dnia kurs EUR/USD wzrósł o około 0,7% i za jedno euro trzeba było zapłacić 1,30 dolara. Złotówka umocniła się w stosunku do dolara, który kosztowała 3,13 zł. Za jedno euro musieliśmy zapłacić 4,08 zł, a za franka szwajcarskiego 3,37 zł.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora. Nie może on być traktowany jako rekomendacja przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

bFfEUxSG
alior bank
komentarze walutowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)