Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Pluciński
|

Porozumienie w sprawie klifu najpóźniej do świąt

0
Podziel się:
Porozumienie w sprawie klifu najpóźniej do świąt

Jutro poznamy dane dotyczące PKB w III kwartale. Będą one miały bezpośredni wpływ na decyzje RPP dotyczące stóp procentowych. Do tego czasu złoty będzie pod wpływem informacji napływających z szerokiego rynku – na dziś nie są przewidziane żadne znaczące publikacje z krajowego rynku.

Nastroje inwestorów w ostatnich godzinach uległy niewielkiej poprawie, częściowo za sprawą sygnałów docierających zza oceanu. Prezydent Barack Obama, zapowiedział, że porozumienie w sprawie klifu fiskalnego spodziewane jest jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Od rana, po dwudniowym osłabieniu euro umacnia się względem dolara. Kurs EUR/USD wynosił dziś rano 1,2974 USD. Na wartości zyskuje również złoty. Pomaga mu rekordowo niska rentowność polskich obligacji oraz stabilna sytuacja na rynku długu Włoch i Hiszpani. O godzinie 10:00 za jedno euro trzeba było zapłacić za euro 4,0929 zł, dolar amerykański kosztował 3,1551 zł, a frank szwajcarski był wyceniany po 3,4008 zł.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora. Nie może on być traktowany jako rekomendacja przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

alior bank
komentarze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)