Trwa ładowanie...
bEIIaAxx
Notowania

Archiwum artykułów autora Donata Wancel

Drogie to nasze gadanie
20.09.2004 8:30

MOBILE
 / 
Drogie to nasze gadanie

Rozmowy z telefonu komórkowego w Polsce są najdroższe w Europie. W rankingu opracowanym przez Centrum im. Adama Smitha, zajmujemy ostatnie miejsca, w grupie 61 najtańszych taryf.

Golfuj się z Money!
14.09.2004 12:54

GOLF
 / 
Golfuj się z Money!

Pod patronatem Money.pl rywalizowali golfiści. Wśród uczestników, którzy walczyli w 4 konkurencjach HCP, byli: aktor Andrzej Strzelecki, który zdobył trzecie miejsce, Krzysztof Materna oraz znany ze wspaniałych umiejętności żeglarskich – nasz olimpijczyk - Mateusz Kusznierewicz.

Zawirowania wokół wyższych składek
10.09.2004 11:51

ZUS
 / 
Zawirowania wokół wyższych składek

Sejmowa, nadzwyczajna komisja rozpoczęła niespodziewanie prace nad projektem ustawy m.in. podwyższającej składkę na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców. I szybko je odroczyła. Jej członkowie mają się spotkać 21 września, czyli na dzień przed kolejnym posiedzeniem Sejmu. Wówczas rząd będzie miał sznsę na jej przeforsowanie.

ZUS daj nam LUZ
07.09.2004 10:29

ZUS
 / 
ZUS daj nam LUZ

8 miliardów złotych. Na tyle rząd szacuje braki ZUS-u na emerytury dla przedsiębiorców. Szacuje, bowiem nie przedstawił dotąd żadnych wyliczeń, które wskazywałyby, że w przyszłości tych pieniędzy miałoby zabraknąć. Money.pl, radio PiN i Konfederacja Pracodawców Polskich chcą, aby rząd wycofał się z propozycji zwiększenia składki na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców.

Milionowe oszustwo na kukurydzy
23.08.2004 9:33

ROLNICTWO
 / 
Milionowe oszustwo na kukurydzy

Mieliśmy już aferę sprzętową, lekową, handel skórami. Tym razem poszkodowanymi są plantatorzy kukurydzy i skarb państwa, który mógł stracić nawet 7 mln zł.

bEIIaAxz
Zmiany w prawie, ale nie na rynku
17.08.2004 9:33

TELEKOMUNIKACJA
 / 
Zmiany w prawie, ale nie na rynku

W pod koniec pierwszej dekady września wchodzi w życie nowe prawo telekomunikacyjne, które pozwala posiadaczom telefonów abonamentowych na zmianę sieci, bez zmiany numeru. Prawo to będzie jednak działać tylko w teorii, bowiem, żaden z operatorów nie jest przygotowany do wdrożenia tego systemu

Jak ministrowie upłynniali podatki
07.08.2004 9:39

PALIWA
 / 
Jak ministrowie upłynniali podatki

Ministrowe finansów: Jarosław Bauc, Halina Wasilewska-Trenkner, Marek Belka oraz Grzegorz Kołodko, są odpowiedzialni za miliardowe straty budżetu państwa w latach 2000-2002. Według NIK, straty z tytułu złego opodatkowania paliw płynnych wynoszą co najmniej miliard złotych, a według wiceprezesa Jacka Jezierskiego – mogą wynosić nawet kilka miliardów zł.

Polak nie kaktus i pić musi!
21.07.2004 15:25

BROWARNICTWO
 / 
Polak nie kaktus i pić musi!

Coraz więcej młodych ludzi pokazuje się w koszulkach z takimi napisami, zachęcającymi m.in. do spożywania piwa. Branże piwowarskie wprawdzie nie przyznają się do ich autorstwa, nie mniej po cichu wspierają tą akcję, bowiem sprzedaż piwa w sezonie zaczyna niepokojąco spadać. Od marca do końca czerwca tego roku w Polsce sprzedano 7,933 tys. hektolitrów piwa, czyli o 2,66 proc. mniej, niż w tym samym okresie 2003 roku

Zagraniczni przedsiębiorcy wciąż są odstraszani
05.07.2004 12:42

INWESTYCJE
 / 
Zagraniczni przedsiębiorcy wciąż są odstraszani

Niedorozwój infrastruktury, sposób funkcjonowania administracji publicznej, system prawny i korupcja, nadal odstraszają wielu inwestorów. Małe i średnie przedsiębiorstwa z Unii Europejskiej, są gotowe do podjęcia inwestycji w Polsce, czekają jednak na zmianę polskiej polityki gospodarczej i prawnej.

bEIIaAxF
Money.pl potwierdza nową aferę lekową
02.07.2004 9:53

PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY
 / 
Money.pl potwierdza nową aferę lekową

Osoby spokrewnione z pracownikami rejestrującymi nowe leki pracowały w firmach farmaceutycznych. W efekcie, produkty tych przedsiębiorstw w zadziwiająco szybki sposób trafiały na rynek. Inni producenci musieli czekać miesiącami. To nowa afera lekowa w Polsce. Dotarliśmy do raportu NIK na ten temat