Trwa ładowanie...
bDgihgMR

Notowania

Archiwum artykułów autora oprac. Sebastian Ogórek

57
22.09.2020 7:19

PACZKOMAT
 / 
Paczkomatów jest już 8 tys. InPost zabetonowuje rynek dla Amazona

95 dni. Tyle potrzebował InPost, by postawić tysiąc Paczkomatów. Tak szybko nowych maszyn nie stawiał jeszcze nigdy. Powód? Koronakryzys, który napędził rynek e-commerce. A do tego niedługo paczkomaty zapełnić mogą jeszcze przesyłki z Amazona. Konkurencja? Na razie praktycznie brak.

2
18.09.2020 9:02

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Galerie handlowe w epidemii. Będą upadłości?

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy, jak centra handlowe radzą sobie z epidemią. Gościem będzie Marek Noetzel, członek zarządu NEPI Rockcastle. W dugiej części o kłopotach małych i średnich przedsiębiorców mówi Jacek Cieplak, z-ca rzecznika MŚP. Zapraszamy od 9.15.

1
17.09.2020 9:08

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Rewolucja w prawie budowlanym. Kto zyska?

Dziś w "Money. To się liczy" tematem zmiany w prawie budowlanym i przełomowy wyrok ws. kredytu we frankach. Gośćmi będą: adwokat dr Joanna Barzykowska z Kancelarii Graś i Wspólnicy oraz Przemysław Barbich ze Związku Banków Polskich. Zapraszamy od 9.15.

16.09.2020 9:16

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Prawo bukmacherskie równe dla wszystkich? Gościem prezes STS

Dziś w "Money. To się liczy" tematem branża bukmacherska i Krajowy System Cyberbezpieczeństwa. Gośćmi będą: prezes STS Mateusz Juroszek i Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający Fundacji Digital Poland. Zapraszamy od 9.15.

3
15.09.2020 8:52

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". 1,5 mln urzędników do zwolnienia. Gościem rzecznik NSZZ "Solidarność"

Dziś w "Money. To się liczy" rozmawiamy o sytuacji pracowników w Polsce. Rzecznika "Solidarności" Marka Lewandowskiego pytamy m.in. o rządową zapowiedź masowych zwolnień w budżetówce, zmiany w oskładkowaniu części umów oraz widmo górniczego strajku. W drugiej części o "piątce dla zwierząt" mówi Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. Zapraszamy od 9.15

bDgihgMT
3
14.09.2020 9:01

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Wyższe składki na umowie zlecenia. Od kiedy zmiany?

Dziś w programie "Money. To się liczy" gościem będzie Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Rozmawiamy m.in. o nowym podatku CIT i planach rządu, by zwiększyć składki od umów zlecenia. Zapraszamy od 9.15.

535
06.09.2020 16:11

MASECZKI
 / 
Polacy się przestraszyli. Maseczki i dezynfekcja to już nowa normalność. Najnowszy raport money.pl

Mimo nielicznych, ale głośnych protestów, kontrowersyjnego wyroku sądu dla kasjerki z Suwałk czy wreszcie nieodpowiedzialnych zachowań polityków, Polacy masowo zakładają maseczki w sklepach. Z badania UCE Research dla money.pl wynika, że w sklepach normą jest nie tylko sama maseczka, ale także zwracanie uwagi na brak zakrytych nosa i ust.

1.3K
27.08.2020 10:26

FINANSE PAŃSTWA
 / 
Budżet 2021: ponad 80 mld zł deficytu, wzrost PKB - 4 proc.

Wzrost gospodarczy na poziomie 4 proc. PKB, bezrobocie na poziomie 7,5 proc., inflacja - 1,8 proc. - takie założenia, jak dowiedział się money.pl, przyjął rząd do przyszłorocznego budżetu. Rząd zakłada też deficyt na poziomie ponad 80 mld zł.

107
17.08.2020 15:08

PODWYŻKI DLA PARLAMENTARZYSTÓW
 / 
Podwyżki dla władzy warte 45 mln zł. Policzyliśmy kwotę, jakiej nie pokazali posłowie

Same podwyżki dla parlamentarzystów, rządu i pary prezydenckiej kosztować będą dodatkowe 45 mln zł rocznie – wynika z szacunków money.pl. Tylko w tym roku pochłoną ok. 11 mln zł. A to przecież nie wszystko. Więcej zarabiać będą mogli też samorządowcy.

bDgihgMZ
284
11.08.2020 6:00

MIESZKANIA
 / 
Raport cen nieruchomości. Na rynku pierwotnym kryzysu już nie ma

W Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Łodzi ceny znowu rosną - wynika z lipcowego raportu money.pl i serwisu Rynek Pierwotny. Jedynie we Wrocławiu ceny praktycznie nie drgnęły, a w Gdańsku nawet spadły. Koronakryzys na rynku mieszkaniowym jednak nie występuje.

82
06.08.2020 9:57

KRYNICA
 / 
Strefy czerwone w Polsce. Forum Ekonomiczne w Krynicy się odbędzie

"Robimy Krynicę" - mówi money.pl Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak dodaje, liczy że do początku września z miasta zniknie już kolor czerwonej strefy.

563
03.08.2020 10:51

WAKACJE
 / 
Wakacje za granicą. Wracasz i darmowy test. Kwarantanna mało realna

Bez kwarantanny, ale za to z obowiązkowymi badaniami po powrocie - tak mogą wyglądać powroty Polaków z zagranicznych wakacji. - Za wszystkie tego typu badania w Polsce płaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Tu nie byłoby wyjątku – mówi money.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski.

38
01.08.2020 13:32

ROLLS-ROYCE
 / 
Testowaliśmy najdroższego SUV-a świata. Oto Rolls-Royce Cullinan

Ludzie na ciebie się gapią. Po prostu gapią. Stajesz, a oni nie potrafią od ciebie oderwać wzroku. Pokazują palcem. Niektórzy wyciągają telefon i cykają fotki. Powód? Auto za niemal dwa miliony złotych. Testowaliśmy Rolls-Royce Cullinan w edycji Black Badge.

bDgihgNa
3.1K
31.07.2020 17:11

ŁUKASZ SZUMOWSKI
 / 
Szumowski dla money.pl: "Epidemia to jest dzikie zwierzę". Minister zdrowia zapowiada kontrole i regionalizację

Koniec z pobłażaniem za brak maseczki - deklaruje minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodaje w rozmowie z money.pl, rozmawiał na ten temat z premierem. Rozwiązaniem na jesień ma być regionalizacja i działania punktowe na poziomie powiatów. Od liczby zakażeń będzie zależało, czy np. dzieci pójdą w danej miejscowości do szkoły. Możliwa jest także obowiązkowa rejestracja wesel czy pogrzebów.

1
25.07.2020 11:37

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Krynica zaprasza we wrześniu. Forum Ekonomiczne z reżimem sanitarnym

Forum Ekonomiczne zawsze było miejscem spotkań a nie telekonferencji - mówi money.pl Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak dodaje, impreza w tym roku odbędzie się w podobnej formule jak w latach ubiegłych

50
23.07.2020 12:08

ANDRZEJ ADAMCZYK
 / 
Kraków. Przed wyborami huczne otwarcie budowy północnej obwodnicy. Teraz cisza

- Na budowie północnej obwodnicy Krakowa wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 10 lipca 2020 roku, dwa dni przed wyborami prezydenckimi oficjalnie rozpoczęła się budowa tej trasy. Na uroczystym wbiciu łopaty pojawił się na placu budowy minister infrastruktury oraz politycy PiS. Dziś – jak donoszą media – na placu świeci pustkami. – Oczywiście będziemy sprawdzać co dzieje się na budowie, ale teraz za wszystko odpowiada generalny wykonawca i on realizuje budowę według harmonogramu – dodał minister Adamczyk.

47
23.07.2020 11:13

POLICJA
 / 
Sławomir Nowak aresztowany. Minister PiS komentuje: sprawdziliśmy jego działania w Polsce

- Przeprowadziliśmy dokładny audyt tego, co działo się w ministerstwie zarządzanym kilka lat temu przez Sławomira Nowaka – mówi minister w rządzie PiS Andrzej Adamczyk. Obecny minister infrastruktury podkreśla, że jeśli cokolwiek z działań jego poprzednika byłoby na pograniczu prawa, od razu zawiadomiłby policję. Sławomir Nowak usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która czerpała korzyści z przestępstw korupcyjnych. Nowak został zatrzymany w poniedziałek. We wtorek wieczorem, już po przedstawieniu zarzutów podejrzanym, prokuratura złożyła do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

110
01.07.2020 13:40

DŁUG
 / 
Polska zarobi 30 mln zł. Na czym? Na tym, że się zadłużyliśmy. I wcale nie jest to żart

Za to, że rynki finansowe pożyczyły nam 2 mld euro, to one będą musiały nam zapłacić. Ba, byli chętni, by pożyczyć nam na ujemny procent nawet 6 mld euro, ale Ministerstwo Finansów takich pieniędzy na teraz nie potrzebowało. Zaczynamy żyć w czasach, w których rządy zarabiają na zadłużaniu.