Trwa ładowanie...
bDRTyrPF

Notowania

Archiwum artykułów autora Sebastian Ogórek

14.08.2015 8:00

SKLEP
 / 
Sklepy zamknięte 15 sierpnia. W sobotę zakupów nie zrobisz

W sobotę 15 sierpnia niemal wszystkie sklepy są zamknięte. Na zakupy nie pójdziemy do Biedronki, Tesco czy Polomarketu. Otwarte mogą być jedynie małe sklepy. Dość nietypowo w weekend działać będą często kina czy restauracje mieszczące się w centrach handlowych.

12.08.2015 11:17

THE ECONOMIST
 / 
Sprzedaż "The Economist". Słynna gazeta trafiła we włoskie ręce

Najpierw "Financial Times" trafił w ręce Japończyków z grupy medialnej Nikkei, teraz inny znak rozpoznawczy brytyjskiego dziennikarstwa zmienia właściciela.

12.08.2015 6:00

JABŁKA
 / 
Polska rolniczą potęgą? Zapomnij o propagandzie rodem z PRL

Tylko w produkcji mało znaczącego dla światowej gospodarki pszenżyta zajmujemy pierwsze miejsce. Choć dwie trzecie Polski to pola, sady lub łąki, to jednak rolniczą potęgą nie jesteśmy.

10.08.2015 11:19

ORANGE
 / 
Bank omyłkowo przelał klientom pieniądze. Teraz już ich nie chce

To chyba pierwszy tego typu przypadek w historii polskiej bankowości. Bank Orange Finanse dwukrotnie wypłacił swoim klientom pieniądze. Do błędu się przyznał, ale części swoich pieniędzy już nie chce. Kto zdążył je wydać, nie musi ich zwracać bankowi.

05.08.2015 6:04

ABONAMENT
 / 
Ile płacimy abonamentu? Wbrew pozorom niewiele

Tylko nieco ponad 19 zł dokłada się statystyczny Polak do mediów publicznych. To jednak nie kwota miesięcznego abonamentu, ale rocznych wpływów na TVP i Polskie Radio przypadających na jedną osobę. Do kogo trafiają te pieniądze? I kto je tak naprawdę płaci? Tego dowiesz się z najnowszego programu Statistica.

bDRTyrPH
01.08.2015 8:50

PZL ŚWIDNIK
 / 
Jak powstają śmigłowce? Zobacz fabrykę PZL Świdnik

Ponad 3,5 tys. osób pracuje w zakładach PZL Świdnik. Kilka tysięcy kolejnych u firm kooperujących. Zakłady na Lubelszczyźnie są jednymi z największych tego typu nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jak powstają w nich śmigłowce?

31.07.2015 11:36

OSZUŚCI
 / 
Oszustwo na Tesco. Znikają tiry ze słodyczami, żywnością, a nawet sprzętem agd

Zazwyczaj zaczyna się od maila. Do firmy w Polsce przychodzi wiadomość z propozycją współpracy od dużej sieci handlowej. Przez miesiąc klient odbiera towar, po czym znika.

30.07.2015 13:49

PEDRO PEREIRA DA SILVA
 / 
Order dla szefa Biedronki: Czy to żarty? Pytają byli pracownicy firmy

- Biedronka w tamtym okresie była symbolem wyzysku, całego tego neokolonializmu i wykorzystywania taniej siły roboczej. I to pod jego kierownictwem - mówi mecenas Lech Obara w rozmowie z Money.pl. Na pomyśle MSZ by szefa Biedronki Pedro Pereirę da Silva uhonorować Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej nie zostawiają suchej nitki także Edward Gollent i Bożena Łopacka, którzy walczyli o prawa pracownicze w dyskoncie. Z medalu kpią nawet konkurenci Biedronki.

30.07.2015 10:57

SOLIDARNOŚĆ
 / 
Polska armia powinna kupować tyko krajowy sprzęt. Związkowcy zbierają podpisy

W czwartek rusza zbieranie podpisów pod projektem ustawy, która ma priorytetowo traktować polską zbrojeniówkę przy zamawianiu sprzętu wojskowego przez naszą armię - dowiedział się Money.pl. To pomysł związków zawodowych, ale przyłączyło się do niego dużo więcej organizacji.

bDRTyrPN
29.07.2015 6:00

ZASOBY NATURALNE
 / 
Statistica. Polskie bogactwa naturalne. Sporo gazu i węgla, ale najwięcej mamy srebra

Miliardy złotych leżą pod polską ziemią. Nie licząc nawet trudno wydobywalnego gazu z łupków i tak nasze roczne wydobycie zaspokaja sporą część zapotrzebowania na błękitne paliwo. Na czym jeszcze możemy zarobić?

6
27.07.2015 13:53

EBOIR
 / 
Afera z dofinansowaniem Lidla i Kauflandu. Solidarność żąda umów, UOKiK nie zajmie się sprawą

Solidarność i organizacje zrzeszające małe polskie sklepy chcą skarżyć Lidl i Kaufland do UOKiK, a potem do międzynarodowych sądów. Ich zdaniem, preferencyjne kredyty jakich udzieliły sieciom Bank Światowy i EBOiR to przejaw nieuczciwej konkurencji.

27.07.2015 6:05

TONSIL
 / 
Tonsil wraca na rynek z Altusami. Kultowa marka trafi do sklepów

Sprzedawali polskie głośniki na cały świat. Jeszcze w latach 80. potrafili wyprodukować ich kilkadziesiąt tysięcy w rok. Dawna peerelowska marka wraca.

26.07.2015 10:22

BURZE
 / 
Sezon burzowy. Ubezpieczyciele liczą straty

Sezon burzowy spowodował nawet kilkukrotnie większe straty niż zazwyczaj. Ubezpieczyciele będą mieli problemy.

bDRTyrPO
23.07.2015 16:01

ZASIŁEK MACIERZYŃSKI
 / 
Nie będzie 17 zł zasiłku? Jest wniosek o zmianę ustawy

Nowe przepisy miałyby wejść w życie dopiero w sierpniu 2016 roku.

23.07.2015 10:18

BURZA
 / 
Sezon burzowy najgorszy od lat. Ubezpieczyciele mają nawet 8 razy więcej zgłoszeń niż zazwyczaj

- Na wtorek na godzinę 12 mieliśmy już 12 tysięcy zgłoszonych szkód. To kilkukrotnie więcej niż normalnie o tej porze roku - mówi Money.pl Marcin Tarczyński,

21.07.2015 6:00

ZWOLNIENIA LEKARSKIE
 / 
Zwolnienia lekarskie coraz mniej popularne. Za to pozostajemy na nich dłużej

Na zwolnienia chodzimy coraz rzadziej. W zeszłym roku ich liczba spadła o kilka procent. Jednocześnie jednak ci którzy już zachorują, dłużej nie przychodzą do pracy.

15.07.2015 17:34

WIADOMOŚCI
 / 
Statistica: Co pije Polak? Coraz więcej whiskey i cydru. Wódka jest w odwrocie

Whisk(e)y i cydr to najnowsze ulubione trunki. Oba notują w ostatnim czasie gigantyczne wzrosty sprzedaży.

02.07.2015 14:59

MACIERZYŃSKI
 / 
Polemika: Walka z biznesmamami trwa. Teraz o dziwo przyłączyły się do niej dziennikarki

W środę prezydenta postanowił poprosić posłów o wydłużenie vacatio legis dla przepisów dotyczących matek na działalności gospodarczej. Tego samego dnia wszystkie przedsiębiorcze matki w Polsce zostały, według Anny Popiołek z "Gazety Wyborczej", oszustkami.