Money.pl - tag afera fozz

FOZZ, GetBack, Amber Gold, czyli 13 największych afer finansowych w Polsce
2018-09-15

FOZZ, GetBack, Amber Gold, czyli 13 największych afer finansowych w Polsce

Dariusz Przywieczerski, "mózg największej afery finansowej III RP" po wielu latach trafił do Polski, gdzie odsiedzi karę za wyprowadzenie z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego ok. 1,5 mln dolarów. Czy był to rzeczywiście największy przekręt w najnowszej historii Polski? Na pewno jeden z wielu. Przypominamy największe skandale gospodarcze, które wstrząsały naszym krajem w ostatnich trzech dekadach.

Balcerowicz:
2018-09-11

Balcerowicz: "Ziobro skłamał". Oświadczenie b. wicepremiera

Zbigniew Ziobro zarzucił Leszkowi Balcerowiczowi, że ten ponosi polityczną odpowiedzialność za aferę FOZZ. Były wicepremier i minister finansów kontratakuje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym. "Skłamał. To jaskrawy przykład moralności Kalego"- oświadczył Balcerowicz.

Afera FOZZ. Skazany Dariusz Przywieczerski będzie deportowany do Polski z USA
2018-09-06

Afera FOZZ. Skazany Dariusz Przywieczerski będzie deportowany do Polski z USA

Miejsce pobytu Przywieczerskiego w USA zostało ustalone już w 2008 roku, ale władze amerykańskie dotąd nie zgadzały się na jego ekstradycję do Polski.

2010-03-25

"Rzeczpospolita" - Prokuratora chce większej kary dla bohatera afery FOZZ

Bohater afery FOZZ Grzegorz Żemek chce za dobre sprawowanie wcześniej wyjść z więzienia. Jednak - jak ujawnia "Rzeczpospolita" - prokurator stara się wydłużyć mu karę.

2006-11-22

"Bohaterowie" afery FOZZ skazani za oszustwa bankowe

Sąd w Stalowej Woli skazał byłego dyrektora Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego Grzegorza Żemka na karę pięciu lat i trzech miesięcy więzienia. Jego zastępczyni Janinie Chim dostała rok i osiem miesięcy więzienia. Oboje muszą też zapłacić grzywnę. Grzegorz Żemek i Janina Chim byli oskarżeni o oszustwa bankowe.

2006-07-14

Człowiek, który wykrył aferę FOZZ

Fundacja Pamięci Michała Falzmanna zwróciła się z listem otwartym do najwyższych władz państwa o godne uczczenie pamięci swego patrona, w piętnastolecie jego śmierci. Michał Falzmann to urzędnik Najwyższej Izby Kontroli, który wykrył system grabieży finansów państwa na gigantyczną skalę, system znany jako afera FOZZ. Falzmann - mimo gróźb - zażądał dostępu do tajnych dokumentów bankowych. Natychmiast został odsunięty od dochodzenia, a następnego dnia nieoczekiwanie zmarł na zawał. Miał niespełna 38 lat. Krótko po tym nastąpiło kilka nagłych śmierci osób, które mogły coś wiedzieć o wynikach dochodzenia Falzmanna. Prezes NiK Walerian Pańko zginął w wypadku samochodowym w przeddzień złożenia informacji w Sejmie w tej sprawie.

2006-02-24

Prezes PiS zeznaje w procesie Janusza P., jednego z bohaterów afery FOZZ

24.2.Warszawa (PAP) - Prezes PiS Jarosław K. zeznaje w piątek w charakterze świadka przed Sądem Rejonowym dla m.st. Warszawy. Nie zgodził się na publikację swego wizerunku. Sąd przychylił się do jego wniosku i zakazał dziennikarzom publikacji jego nazwiska i filmowania jego twarzy.

Prawo - tag afera fozz

Kochanowski przed sądem?
2008-07-23

Kochanowski przed sądem?

Dwaj adwokaci domagają się przeprosin za nazwanie ich czarnymi owcami palestry.